Impreza odbędzie się    15 sierpnia 2020 r.  w godz. 9:00 – 14:00 na Błoniach nad rzeką Nettą w Augustowie.

BARCIOWISKO 2020 jest imprezą jednodniową łączącą w sobie ideę edukacji ekologicznej zwracając uwagę społeczeństwa na zagadnienia związane z rolą i znaczeniem pszczół w życiu człowieka, popularyzacji i lokalnej promocji bartnictwa z praktycznym wykonawstwem kłód bartnych. Działania edukacyjne wśród dzieci i młodzieży będą miały na celu uświadomienie roli pszczół w ekosystemie i podniesienie świadomości społecznej o konieczności aktywnej ochrony rodzimych ras pszczół, powstrzymaniu utraty równowagi biologicznej i degradacji funkcji ekosystemów.  Praktyczne wykonanie kłód bartnych zostanie zorganizowane jako konkurs na najlepszą barć. Przewiduje się udział 10 drużyn dwuosobowych, spośród których zostaną wyłonieni zwycięzcy. Zmagania dziesięciu zespołów bartniczych obserwowane będą przez jury. Wszystkie kłody wydziane podczas konkursu zostaną użyczone wykonawcom, a zawieszenie i lokalizacja docelowa kłód zostanie uzgodniona z Nadleśnictwem.

Zastrzegamy, że w sytuacji zaostrzenia przepisów i zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią wirusa COVID-19 impreza może być odwołana!

O wszelki zmianach będziemy na bieżącą informować.

BARCIOWISKO 2020 – PROGRAM

                      15 sierpnia 2020 r. (sobota)

  • Miejsce imprezy– Błonia nad rzeką Nettą, ul. Rybacka
  • Planowane rozpoczęcie o godz. – 09:00
  • Planowane zakończenie o godz. -14:00

PROGRAM

09:00 – zapisy drużyn uczestniczących w konkursie dziania barcie;

09:30 -oficjalne przywitanie uczestników, omówienie zasad konkursu, przedstawienie jurorów, losowanie numerów kłód bartnych; wydawanie narzędzi; 

10:00 – rozpoczęcie konkursu;

11:00 – pokaz koni arabskich i sprawności ułańskich w dniu Wojska Polskiego;

13:00 – zakończenie konkursu;

13:30 – ogłoszenie wyników konkursu w dzianiu barci i wręczenie nagród zwycięzcom;

14:00 – zakończenie BARCIOWISKA 2020.

W programie m.in.: degustacja i możliwość zakupu miodów od lokalnych pszczelarzy, stoisko edukacyjne z upominkami dla każdego.

| NADLEŚNICTWO AUGUSTÓW