W najnowszej informacji rzecznika wojewody podlaskiego na temat koronawirusa w Podlaskim jest mowa o 228. osobach znajdujących się pod nadzorem epidemiologicznym. W związku z zagrożeniem wystąpienia koronawirusa 5 jest objętych kwarantanną, a jedną osobę hospitalizowano. Rzecznik wojewody podlaskiego Anna Dzierszko nie podaje, w którym szpitalu jest hospitalizowany pacjent.

Radio5 na swojej stronie internetowej zamieściło wiadomość, że około 60-letni mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa trafił do suwalskiego szpitala. Pacjenta z wysoką gorączką i objawami przeziębienia zabrała wczoraj (8.03) karetka pogotowia i sanitariusze ubrani w kombinezony. Suwalczanin przebywa na oddziale zakaźnym. Jak poinformował Józef Wołyniec – pełnomocnik ds. zarządzania lecznictwem, mężczyźnie wykonano test na obecność koronawirusa, który okazał się ujemny. Oznacza to, że pacjent nie jest zarażony. Jego stan lekarze określają jako dobry.

Dziś po godzinne 15. na adres naszej redakcji wpłynęła informacja ze sprawdzonego źródła, mówiąca o przypadku podejrzenia koronawirusa w Augustowie. Na obserwację został przewieziony kierowca jednej z firm w Augustowie. Poczuł się on źle po powrocie z kursu do Niemiec. Dziś nie udało się nam uzyskać więcej informacji na ten temat.

Coraz częściej w mediach pojawiają się apele o nie uleganie panice. Każdego roku okres przedwiosenny obok jesieni to pora roku, z którą nieodłącznie kojarzą nam się choroby takie jak przeziębienie czy grypa. Zagrożeniem wystąpienia koronawirusa sprawia, że w tym roku takie objawy odierane są w sposób bardzo szczególny. Nie powinniśmy tego bagatelizować, ale nie możemy też swoim zachowaniem przyczyniać się do budowania atmosfery paniki. Stosowanie się do podstawowych zaleceń, to chyba najlepsze zachowanie. Aktualne informacje na temat koronawirusa i zalecenia dostępne są TUTAJ >>>

Bart. / augustow.org

Dziś (10.03.) otrzymaliśmy informację, że w przypadku kierowcy z Augustowa nie stwierdzono zagrożenia wystąpienia koronawirusa.

żródła: radio.bialystok/radio5.com