Przypomnijmy, że na przejściu dla pieszych samochód potrącił w poniedziałek (12.10) 18-letnią kobietę, która trafiła do szpitala.

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

Oficer prasowy augustowskiej komendy – Kinga Muczyńska mówi, że brak odpowiedniego oświetlenia w tym rejonie może być przyczyną wielu zdarzeń drogowych.

Wykonanie dodatkowego oświetlenia w rejonie przejść dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa, w szczególności pieszych. Taką też opinię wydali w połowie lutego policjanci w z augustowskiej komendy policji, o którą zwrócił się Powiatowy Zarząd Dróg. Od początku tego roku na tej drodze doszło już do 45 zdarzeń, w tym jednego z udziałem pieszego.

Nowe oświetlenie zainstalowano w ramach remontu ulicy w ubiegłym roku. Od samego początku budziło wiele kontrowersji wśród mieszkańców, którzy twierdzili, że jest niewystarczające. Wicestarosta Dariusz Szkiłądź zapewnia, że to się wkrótce zmieni.

Procedura związana z realizacją doświetlania ulicy Wojska Polskiego jest daleko zaawansowana. Zgromadzono już środki do wykonania tej inwestycji. Jesteśmy po przetargu i niedługo rozpoczną się prace. Doświetlone zostaną przejścia dla pieszych oraz dostawione lampy, które jeszcze bardziej oświetlą całą drogę.

Dodatkowe lampy mają zostać zamontowane do grudnia tego roku.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki