Po konsultacjach Narodowego Programu Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2 z przedstawicielami placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej, zdecydowano o zmianie ogłoszenia o naborze do programu – poinformowała rzeczniczka NFZ Sylwia Wądrzyk.

Narodowy Fundusz Zdrowia doprecyzował wymagania organizacyjne naboru.

Wądrzyk przekazała, że zdecydowano, iż wymóg szczepień przez pięć dni w tygodniu nie będzie dotyczył placówek POZ. Także wskazanie zdolności do wykonania co najmniej 180 szczepień w tygodniu przez jeden zespół szczepiący nie będzie wymagane dla placówek POZ.

Fundusz zaznacza, że zmiany w ogłoszeniu zostały wypracowane ze środowiskiem lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, a korekta ma w jeszcze większym stopniu zachęcić placówki POZ do dołączenia do Narodowego Programu Szczepień.

Aktualne ogłoszenie o naborze do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 dostępne jest na stronie Funduszu.

Zamieszczono tam także informację, że podmioty, które złożyły już formularz, a chcą go skorygować, ze względu na zmianę ogłoszenia, powinny wypełnić i złożyć formularz ponownie.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania placówek dotyczące naboru podmiotów do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 dostępne są na stronie NFZ.

red: rbon

|radio.bialystok.pl