Tylko w poniedziałek (10.08.), na terenie powiatu augustowskiego, policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 2 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci przypominają, że nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Pierwszy z nich wpadł w ręce funkcjonariuszy Oddziału Prewencji w Białymstoku, po 17 na jednej z ulic w mieście. Badanie alkomatem 43-latka wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Podczas sprawdzania danych w policyjnych systemach, okazało się, że mężczyzna posiada już aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

Natomiast policjanci z augustowskiej „drogówki”, po 20 w Nettcie Pierwszej, zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Badanie alkomatem 44-latka wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

augustow.policja.gov.pl