NOWINKA ZWYCIĘŻYŁA W KONKURSIE „BITWA O WOZY”. NOWY WÓZ STRAŻACKI TRAFI DO DRUHÓW Z OSP BRYZGIEL

W niedzielnych wyborach w gminie odnotowano bowiem najwyższą frekwencję spośród samorządów byłego województwa suwalskiego.

zdjęcie ilustracyjne

Wójt gminy Nowinka Teresa Strękowska wylicza, że wynik był tam o 0,13 procent lepszy niż drugiej w kolejności gminie Kruklanki z powiatu giżyckiego.

Frekwencja wyniosła u nas 76,13 procent. Z naszych wstępnych przeliczeń wynika, że konkurentów przegoniliśmy minimalnie i to tylko o setne procenta. Czekamy teraz na potwierdzenie wygranej w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wóz trafić ma do wsi Bryzgiel. Prezes tamtejszej OSP Marian Pietrewicz podkreśla, że to jego strażacy przyczynili się do tak wysokiej frekwencji.

Rozwoziliśmy ulotki, a nawet byliśmy u księży, aby zachęcali ludzi do głosowania. Mamy 22-letniego jelcza i przydałby się nam się średni samochód. Służyłby on nam do działań nie tylko na lądzie, ale i akcji ratunkowych na wodzie.

Regulamin rządowego konkursu przewiduje, że wóz strażacki otrzyma gmina z najwyższą frekwencją. Przy jej szacowaniu nie są jednak uwzględniani turyści. Po ich odliczeniu różnica między Nowinką, a Kruklankami spadła z 3,3 na 0,13 procent.

| red: kap

autor: Marcin Kapuściński / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany