„Odpoczywaj w Polsce” to seria reportaży z najatrakcyjniejszych miejsc w naszym kraju, zainicjowana przez Polską Organizację Turystyczną (POT), którą w naszym regionie koordynuje Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna (PROT). Akcja ma na celu zainspirowanie Polaków do odkrywania prawdziwego potencjału turystycznego Polski i spędzenia urlopu w kraju.

Ilustracja do artykułu pl.jpg

Koncepcja dwumiesięcznej kampanii opiera się na promocji poszczególnych regionów. Każdy z nich zaprezentuje trzy wizytówki, najlepsze miejsca na mapie turystycznej Polski. Będą to zarazem laureaci renomowanych ogólnopolskich konkursów POT: „Najlepszego Produktu Turystycznego”, Międzynarodowego Konkursu na Najlepsze Europejskie Destynacje (EDEN), „Polskich Marek Turystycznych” oraz „Na Wsi Najlepiej”. Grupami docelowymi akcji są rodziny z dziećmi, seniorzy, single, pary oraz osoby podróżujące.

Puszcza Białowieska, Kanał Augustowski i Tykocin

W Podlaskiem będą to dwa produkty turystyczne, które były laureatami ww. konkursów, a także miejsce, które jest szczególnie istotne dla regionu.

Region Puszczy Białowieskiej

Jeden z ośmiu w Polsce i jedyny w województwie podlaskim kandydat do tytułu Marki Turystycznej przyznawanej przez Ministerstwo Rozwoju. Obszar o dużym potencjale turystycznym. Białowieski Park Narodowy jest jedynym polskim obiektem przyrodniczym na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kanał Augustowski

Produkt turystyczny nagrodzony Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej. Rozległy obszar Pojezierza i Puszczy Augustowskiej zachęca do uprawiania turystyki wodnej. Oferta turystyczna miasta, w połączeniu z atutami leżących niedaleko Wigierskiego Parku Narodowego oraz Suwalskiego Parku Krajobrazu, jest atrakcyjną propozycją spędzania czasu na północy województwa.

Tykocin

Leżący w środkowej części województwa podlaskiego Tykocin, określany mianem „Perły Baroku”, słynie z bogatej historii. Opowieść o dziedzictwie kulturowym miasta zostanie poszerzona o walory i atrakcje Narwiańskiego Parku Narodowego.

Wybrane miejsca pozwolą zaprezentować bogactwo walorów przyrodniczych i kulturowych województwa podlaskiego. Rekomendowane przez PROT obszary promują też zróżnicowane formy turystyki: przyrodniczą, pieszą, rowerową, wodną.

Podlaskie perełki turystyczne w telewizji i internecie

Wskazane miejsca i produkty turystyczne promowane będą w internecie oraz w telewizji, poprzez specjalnie przygotowane wejścia w tzw. „telewizji śniadaniowej”. W ramach kampanii „Odpoczywaj w Polsce” zostanie przygotowanych 16 felietonów, z których każdy poświęcony będzie jednemu województwu.

Województwo podlaskie promowane będzie już 13 czerwca (sobota) na antenie TVP2 w „Pytaniu na śniadanie”.

Dodatkowo POT planuje również emisję 15-sekundowych spotów reklamowych, promocję w postaci „banerowej” w aplikacjach mobilnych, w internecie, dzięki możliwościom oferowanym przez Google Ads, na fanpage’u, artykuły sponsorowane na największych ogólnopolskich portalach internetowych, a także otwarcie nowej strony internetowej, gdzie turysta będzie mógł znaleźć inspirację do planowania podróży po Polsce.

„Odpoczywaj w Polsce”, a najlepiej w Podlaskiem!

źródło: Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna
oprac. Anna Augustynowicz
fot.: archiwum

wrotapodlasia.pl