Augustowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie mienia. 44-latek zniszczył drzwi, okno i parapet domu, w którym mieszkała jego była dziewczyna. Później uszkodził samochód jej obecnego partnera. Był nietrzeźwy. Trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

zdjęcie KPP w Augustowie

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, w piątek otrzymał zgłoszenie, że w samochodzie na jednym z augustowskich parkingów osiedlowych zostało wybite lusterko. Zgłaszająca poinformowała, że podejrzewa o to swojego było partnera, który w nocy dobijał się do jej mieszkania. Kobieta nie wpuściła go do środka. Dodała, że ma uszkodzone drzwi wejściowe, porysowaną szybę w oknie balkonowym oraz zniszczone parapety zewnętrzne.

Jak się okazało, zniszczony również został samochód jej obecnego partnera, który był zaparkowany przed blokiem. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 2800 złotych. Policjanci podczas czynności zauważyli na parkingu mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez zgłaszającą. 44-latek, widząc policjantów, zaczął nagle oddalać się z miejsca.

Już po kilku minutach, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał dwa zarzuty zniszczenia mienia.

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

augustow.policja.gov.pl