Augustowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zniszczenie skrzynki energetycznej. Pokrzywdzony oszacował straty na 2 tysiące złotych. 21 latek i 18 latek usłyszeli już zarzuty. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, w miniony piątek, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zniszczenie skrzynki energetycznej. Do zdarzenia doszło dwa dni wcześniej na jednej z ulic w centrum miasta. Właściciel oszacował straty na 2 tysiące złotych.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Wówczas dwóch nieznanych mężczyzn idąc nad ranem chodnikiem zatrzymało się tuż przy skrzynce energetycznej. Jeden z nich zaczął w nią rzucać kostką brukową, a następnie razem zaczęli w nią kopać. Funkcjonariusze szybko wytypowali podejrzanych, którzy odpowiadali wizerunkowi sprawców zarejestrowanych na nagraniu z kamer.

Mężczyźni zostali zatrzymani w miejscu swojego zamieszkania. Usłyszeli już zarzuty. Za zmieszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.  

|augustow.policja.gov.pl