POGRZEBOWY KONDUKT PRAW KOBIET W AUGUSTOWIE

Bez zakłóceń przeszedł dziś ulicami Augustowa Pogrzebowy Kondukt Praw Kobiet.  Osoby maszerujące w kondukcie żałobnym wyraziły w ten sposób swój sprzeciw przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce.

W dniu 22 października 2020 r., Trybunał Konstytucyjny orzekł, że Art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (Dz. U. Nr 17, poz. 78, z 1995 r. Nr 66, poz. 334, z 1996 r. Nr 139, poz. 646, z 1997 r. Nr 141, poz. 943 i Nr 157, poz. 1040, z 1999 r. Nr 5, poz. 32 oraz z 2001 r. Nr 154, poz. 1792) jest niezgodny z art. 38 w związku z art. 30 w związku z art. 31 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Tym samym uznano, że możliwość aborcji ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodne z Konstytucją. W całym kraju Polki protestują przeciw takiemu orzecznictwu. Uważają, że pozbawienie prawa do aborcji w wyżej wymienionych sytuacjach to wyrok na kobiety.

Kilkaset osób zebrało się w parku przy siedzibie PSM w Augustowie, aby wyruszyć pod augustowskie biuro Jarosława Zielińskiego, Posła PiS na Sejm RP. Uczestnicy przemarszu nieśli ze sobą transparenty z napisami i zapalone znicze, które ustawiono przed budynkiem, w który mieści się biuro posła. Na schodach przy wejściu do biura pozostawili wymowny prezent – obraz olejny przedstawiający kobietę w cierniowej koronie odwróconą tyłem do oglądającego z napisem Piekło Kobiet u dołu obrazu i dedykacją na odwrocie – Dar Od Kobiet Dla Posła Zielińskiego.

Po kilkunastu minutach wszyscy rozeszli się do swoich domów.

|Bart.  

Galeria zdjęć do obejrzenia na naszym profilu facebookowym.

https://www.facebook.com/media/set?vanity=augustow.org&set=a.3536063663126554

2 komentarze

  • Stachu28. Paź, 2020

    Nie wiem śmiać się czy płakać ? Jak widzę te idiotki w Sejmie , na ulicach większych miast i w Augustowie z transparentami ,, Moja macica moja sprawa ” domagających się aborcji
    bez ważnych przyczyn zagrażających życiu i to jak powiedziała ich przewodnicząca protestu ,, na każde żądanie bez limitu czasowego ” to mam dla nich jedną radę . Powycinajcie
    sobie te Wasze macice i nie będziecie musiały mordować nienarodzonych dzieci .

  • BAU26. Paź, 2020

    No niezakłócony spacer pełen wulgaryzmów na samoistnych plakatach pt” wypierdalać”plus okrzyki ” jebać PiS ” Język pełen miłości i demokracji.Tak oto niezadowolona mniejszość próbuje narzucic swoją narrację tym którzy zgodnie z demokracją zostali wybrani wiekszością głosów-czy to parlamentarnych czy prezydenckich.Podważa legalność władzy która zgodnie z Konstytucją przecież orzeka w jej imieniu.Dziwne prawda?Nawoływanie personalnie do np Posła J.Kaczyńskiego czy Zielińskiego to utrudnianie pracy na rzecz własnie Was,społeczeństwa.”Jazda z kurwami ” dlaczego Szanowny Pan Redaktor nie cytuje tych słów z banerów w swoim artykule? Pokaże zdjęcia ale bez komentarza-ciekawe czy ten doda?Mowa nienawiści-w stosunku do Kościoła jest już werbalną agresją-mówiąc o mafii ” w czarnych sukienkach ” do wybranej grupy społecznej.Czy Pani trzymająca baner w jezyku angielski pt ” My Body.My Choice.My Pussy.My Voice.Również wulgarnie ale to chyba skierowane do tych co w języku polskim nie rozmawiają.W Polsce obowiązuje posługiwanie się językiem polskim.Więc było pisać na tym banerze po polsku-wulgarnie,ale zrozumiale.Przykre jest to,że ten protest ma na celu poparcie dla zbrodni jaką jest niewątpliwie mordowanie nienarodzonych w imie wyboru.Ci nienarodzeni-też chcieli by mieć taki wybór-by żyć i decydować o sobie,niestety nie dożyją tego,bo kochająca matka je zabije w imię wyboru.Dobrze,że to się skończyło.TK podjął słuszną decyzję,nie popiera eugeniki w wybranych wyjątkach-nie wyjątek a każdy ma prawo żyć,i właśnie tym najmniejszym należy się jak najwieksza ochrona i obrona-nawet przed własnymi rodzicami którzy chcą je poggrzebać.Tak dla Życia!

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany

Skip to content