Augustowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zaatakowanie dwóch kobiet. Mieszkanki Augustowa zostały napadnięte przez agresora podczas spaceru. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

zdjęcie ilustracyjne

We wtorek, do augustowskiej komendy zgłosiła się kobieta, która powiadomiła policjantów, że wraz ze znajomą została napadnięta. Do zdarzenia doszło dzień wcześniej około 19 na ulicy Hożej.

Podczas spaceru podszedł do kobiet nieznajomy mężczyzna, który bez powodu je zaatakował. Agresor najpierw przewrócił pokrzywdzone, a następnie kopał je po całym ciele. Napastnik uszkodził również okulary o wartości 750 złotych należące do jednej z kobiet. Zgłaszająca dodała, że mężczyzna mógł znajdować się pod wpływem alkoholu.

Pracujący nad sprawą policjanci na podstawie rysopisu napastnika szybko wytypowali podejrzanego. Mężczyzna następnego dnia został zatrzymany przez kryminalnych w swoim mieszkaniu i trafił policyjnego aresztu. Okazał się nim 34 letni mieszkanie Augustowa.

Wczoraj, napastnik usłyszał zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu, uszkodzenia cudzej rzeczy i naruszenia nietykalności cielesnej. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

|augustow.policja.gov.pl