POLSKA 2050 PODLASKIE NA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

5 grudnia, w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza zwracamy szczególną uwagę na pracę Stowarzyszenia Polska 2050. Kim są jego członkowie? To wolontariusze, których połączyła idea budowy Polski demokratycznej, solidarnej i zielonej. Dzięki oddolnej aktywności społecznej podejmują szereg działań społecznych i obywatelskich, koordynowanych przez wojewódzkie oddziały terenowe, także na Podlasiu z biurem zlokalizowanym w Białymstoku. Jakie projekty w regionie podejmują wolontariusze Polska 2050 Podlaskie? Tylko w ostatnim czasie zrealizowali szereg akcji.

W ostatnim miesiącu uruchomili pierwszy w województwie kontrakt obywatelski: „Zacznij słyszeć oczami” – kompleksowy program wsparcia dla osób niedosłyszących i niesłyszących. Jako Ruch Polska 2050 będą organizować akcje uświadamiające m.in. „Osoby głuche i niedosłyszące są wśród nas”, a także patronować nauczaniu języka migowego. Nadrzędnym celem jest propagowanie stworzenia bezpiecznego miejsca dla osób głuchych i niedosłyszących, w którym otrzymają pomoc o każdej porze.

Podjęli ważny temat obywatelski w naszym regionie, jakim są konsultacje w sprawie rozbudowy S16. Zachęcali do wzięcia aktywnego udziału w wyborze wariantu. Jest to istotna kwestia dla rozwoju województwa, a także podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Jednocześnie nie zapominając o trosce o obszary cenne przyrodniczo.

Wczoraj, 3 grudnia, zorganizowali wieczór autorski Wojciecha Koronkiewicza, do którego książki „Z Matką Boską na rowerze. Podróż do cudownych obrazów, ikon i świętych źródeł Podlasia.” recenzję napisał Szymon Hołownia. Odbył się on w trosce o zdrowie uczestników, online i zgromadził setki odbiorców. Działacze Polska 2050 Podlaskie są dumni z naszego regionu oraz lokalnych twórców. Chcą też wspierać artystów w tym wyjątkowo trudnym dla nich czasie.

Suwalscy wolontariusze zaaranżowali Mikołajkową zbiórkę dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1. Ze względu na panującą pandemię istniała możliwość, że niespodzianek zabraknie. Sympatycy Polska 2050 zadbali o to, aby pojawiły się zwyczajowe upominki, ponieważ każde dziecko marzy o prezencie.

To tylko przykłady ostatnich akcji, cały czas działają – ich poczynania można śledzić w lokalnych kanałach na mediach społecznościowych – tam znajdują się wszystkie najświeższe informacje:

FB: https://www.facebook.com/polska2050.podlaskie/ IG: https://www.instagram.com/polska2050.podlaskie/

|(I)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content