W tegorocznych obchodach kilkanaście świętokrzyskich instytucji oraz obiektów kultury i nauki, m.in.  Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Urząd Miasta Kielce, Centrum Nauki „da Vinci” oraz Zamek w Chęcinach włączyło niebieskie iluminacje na fasadach, które są symbolem solidarności z osobami autystycznymi oraz ich opiekunami i najbliższymi.

Tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Autyzmu, które potrwają do 7 grudnia 2020 mają zmienioną formę ze względów bezpieczeństwa. W ubiegłych latach odbywały się spotkania poświęcone osobom autystycznym, kongresy i konferencję. W tym roku takie wydarzenia postanowiono przenieść do świata wirtualnego. Przykładem takich działań są codziennie spotkania na portalu społecznościowym kieleckiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu, gdzie publikowane są krótkie filmy, w których specjaliści tłumaczą, m.in. czym jest autyzm, jak można go zdiagnozować oraz na czym polega terapia.

Link do profilu społecznościowego KTA-Oddział Kielce:

www.facebook.com/Krajowe-Towarzystwo-Autyzmu-Oddzia%C5%82-Kielce-261810773912862/

KTA-Oddział Kielce uruchomiło również akcję „Światełko za pudełko”, w ramach której pozyskują, gry planszowe i zabawki, które później trafiają do podopiecznych. W zamian darczyńcy otrzymują niebieską żarówkę, która symbolizuje solidarność z osobami autystycznymi. 

| pfron.org.pl