Tradycją w Augustowie stało się już organizowanie dorocznych Spotkań Opłatkowych. W dniu dzisiejszym, 20. stycznia 2020 r. takie spotkanie odbyło się po raz 5. Poprzednie organizowano pn. Miejskie Spotkania Opłatkowe, natomiast tegoroczne jako Samorządowe Spotkanie Opłatkowe. Ze względu na udział w tych spotkaniach samorządowców spoza Augustowa, zmiana nazwy wydaje się być jak najbardziej uzasadniona.

Spotkanie Opłatkowe organizowane jest z inicjatywy biskupa ełckiego ks. Jerzego Mazura i burmistrza Augustowa. Organizatorzy zapraszają na nie samorządowców, radnych, komendantów służb mundurowych, kierowników szkół i instytucji publicznych, osoby duchowne, przedstawicieli lokalnych mediów i organizacji pozarządowych. Uczestnicy z uwagą przyjęli życzenia noworoczne burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka i pasterza Diecezji Ełckiej ks. Jerzego Mazura.

Spotkanie rozpoczęło się od występu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. „Czwórka” drugi rok z rzędu była gospodarzem uroczystości. Podobnie jak w roku ubiegłym, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 zaprezentowali zebranym jasełka. Tegoroczne w zgoła innej adaptacji i scenografii od poprzednich. Były w tym elementy odnoszące się do teraźniejszości, które zwróciły też uwagę Biskupa Jerzego Mazura. Za kreatywność i odważne podejście do tematu, uczniom i ich opiekunom należą się wyrazy uznania.

Moderatorem dzisiejszej uroczystości był Bartosz Świerkowski z Augustowskich Placówek Kultury.

Zapraszamy do wysłuchania wystąpienia Burmistrza Augustowa i obejrzenia zdjęć w pokazie pod tym tekstem.