Kryminalni z Sejn zatrzymali 43-latka, który okradł mieszkankę powiatu sejneńskiego. Mężczyzna swoją „wybrankę” poznał na portalu randkowym. Już po pierwszym spotkaniu zdobył jej zaufanie i z nią zamieszkał. Z kolei po tygodniu znajomości, okradł na blisko 6000 złotych. „Tulipan” usłyszał już zarzut kradzieży. Mieszkaniec powiatu gorlickiego decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

zdjęcie: KPP w Sejnach

Na początku listopada mieszkanka powiatu sejneńskiego poznała na portalu randkowym 43-letniego mężczyznę. Mieszkaniec powiatu gorlickiego zdobył zaufanie 49-latki i po pierwszym spotkaniu, zamieszkał z nią. Już po tygodniu znajomości, kiedy kobieta była w pracy, mężczyzna zabrał z jej mieszkania kosztowności.

Łupem złodzieja padła biżuteria, telefon i router o łącznej wartości blisko 6000 złotych. Kiedy 49-latka wróciła do mieszkania, mężczyzny już nie było a kontakt z nim się urwał. Po zaledwie 3 dniach sejneńscy kryminalni ustalili miejsce przebywania sprawcy kradzieży. W miniony wtorek został zatrzymany przez policjantów w jednym z augustowskich mieszkań. Mieszkaniec powiatu gorlickiego usłyszał już zarzut kradzieży. Decyzją sądu 43-latek trafił na 3 miesiące do aresztu.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy informują, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają, że ofiarami „Tulipana” mogły paść również inne kobiety.

sejny.policja.gov.pl