APK- Miejska Biblioteka Publiczna  oraz Fundacja Słowo i Obraz serdecznie zapraszają do Kawiarenki Literackiej na spotkanie z Eligiuszem Dymowskim  i promocję  najnowszego tomiku poetyckiego „Ziemia kamienna”.

Eligiusz Dymowski (ur. 4 lipca 1965 roku w Sannikach) – franciszkanin, teolog, poeta, krytyk literacki. Studiował w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie oraz na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. W 2001 roku doktoryzował się w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Zajmuje się pracą dydaktyczną, naukową i literacką. Od 2007 roku członek Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Stowarzyszenia Kultury Europejskiej (SEC), Stowarzyszenia Academia Europaea Sarbieviana oraz Polskiego Towarzystwa Teologicznego. Autor licznych publikacji z zakresu teologii i literatury. Debiutował w 1987 roku. Jego wiersze były tłumaczone na język włoski, francuski, chorwacki, macedoński, serbski, słoweński, czeski, esperanto, angielski i rosyjski. Opublikował czternaście tomików wierszy. W 2013 roku wyróżniony w Kielcach nagrodą literacką „Świętokrzyskiego Gustawa” (w kategorii krytyka literacka i poezja). W 2017 roku otrzymał odznakę honorową Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Mieszka w Krakowie.

Wydarzenie towarzyszące: II Konkurs Jednego Wiersza. Szczegóły i regulamin dostępny na stronie www.biblioteka.augustow.pl

Prowadzenie Janina Osewska.

19.03.2020 r.
Godzina 17.00
Czytelnia MBP
ul. Hoża 7

Wstęp wolny.

Zapraszamy 🙂

(i)