SUKCESY SPORTOWE PŁYWAKÓW Z SP NR 3 W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM IGRZYSK DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

By / 4 miesiące temu / Sport / Brak komentarzy

8 marca w Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie rozegrane zostały półfinały wojewódzkie w pływaniu Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. W zawodach uczestniczyły dzieci z powiatów: augustowskiego, sejneńskiego, sokólskiego, suwalskiego, m. Suwałki.

Drużynę reprezentującą Szkołę Podstawową nr 3 w Augustowie w rocznikach dzieci 2007 i młodsze stanowili uczniowie klas sportowych o profilu pływanie. Natomiast drużyna młodzieży w znacznej większości składała się z byłych już uczniów klasy sportowej o profilu pływanie.

Zawodnicy, którzy wywalczyli bardzo wysokie miejsca oraz zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego Igrzysk Dzieci to:

I miejsce chłopców w sztafecie 6×25 ( Biernacki Dawid, Chilicki Bartosz, Krzywicki Kacper, Olszewski Michał, Sotko Jakub, Bujnowski Bartosz)

III miejsce dziewcząt w sztafecie 6×25 (Oliwia Daniszewska, Wasilewska Wiktoria, Skowrońska Natalia, Barbara Dybacka, Paszkiewicz Nikola, Kotarska Maria)

I miejsce Oliwia Daniszewska- 50 metrów stylem klasycznym

III miejsce Biernacki Dawid, Kotarska Maria-50 metrów stylem dowolnym

III miejsce Wasilewska Wiktoria- 50 metrów stylem grzbietowym

W ogólnej klasyfikacji szkół w Igrzyskach dzieci SP3 chłopcy zajęli I miejsce natomiast dziewczęta II miejsce.

Pozostali zawodnicy, którzy przyczynili się do sukcesu to: Stankiewicz Dawid, Karpińska Julia, Michał Łoboda, Wiżynis Aleksandra, Muklewicz Paweł, Wysocki Bartosz.

zaś Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

II miejsce dziewcząt w sztafecie 6×50 (Kinga Wachowiak, Aleksandra Dobrzyniewicz, Klaudia Dobrowolska, Justyna Wnukowska, Wiktoria Wielgat, Julia Wawiorko)

II miejsce chłopców w sztafecie 6×50 ( Łukasz Harasim, Kacper Siemianowicz, Dominik Krzyżewski, Szymon Choroszewski, Michał Gąsiewski, Miłosz Zagórski)

III miejsce – Wiktoria Wielgat – 50m stylem grzbietowym

II miejsce – Miłosz Zagórski -50m stylem grzbietowym

II miejsce – Dominik Krzyżewski – 50m stylem klasycznym

III miejsce – Szymon Choroszewski – 50m stylem klasycznym

Pozostali zawodnicy, którzy zdobyli punkty drużynie to: Magdalena Skupska, Paweł Bieliński, Damian Oleksy i Bartosz Olszewski.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Trenerami sukcesów zawodników, uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 byli: Rafał Jeruć , Dorota Dunaj- Kozłowska, Halina Poźniakowska.

(PH)

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany