Tym razem chodzi o sześciu radnych klubu Nasze Miasto. Przypomnijmy, że w poniedziałek pozwy zapowiedziało pięciu samorządowców wybranych z listy Prawa i Sprawiedliwości, którzy są w koalicji z Naszym Miastem. Wszyscy zarzucają „Przeglądowi Powiatowemu” pomówienia i szerzenie kłamstw na ich temat.

zdjęcie ilustracyjne

Mówi radny Naszego Miasta Tomasz Dobkowski.

– Od dłuższego czasu jesteśmy atakowani przez jedną z gazet. Redaktor naczelny robi w ten sposób jakąś politykę. Normalna krytyka nie jest problemem. Jeśli natomiast stawia tezy, które są niezgodne z prawdą i są krzywdzące, stwierdziliśmy, że powinniśmy rozwiązać ten problem w sposób prawny. Ta gazeta jest stronnicza. A na jej portalu znajduje się forum, na którym wylewa się cały hejt.

Głównym zarzutem, jaki tygodnik stawia radnym jest blokowanie rozwoju miasta. Dobkowski z tym się nie zgadza.

– Można powiedzieć, że miasto, które zastaliśmy, było w ruinie. Dzisiaj wjeżdżając do Augustowa widać budujące się domy wielorodzinne. Powstało bardzo dużo hal produkcyjnych. Przed rozpoczęciem naszej działalności nie było to możliwe. My to umożliwiliśmy przedsiębiorcom. Pozyskaliśmy tereny pod strefę aktywności gospodarczej. Zmieniamy plany zagospodarowania przestrzennego. To są podstawy, które rozwijają miasto.

Redaktor naczelny tygodnika Krzysztof Przekop zapewnia, że pozwów się nie obawia, a zapowiedzi radnych traktuje jako próbą zastraszania i uciszania wolnych mediów.

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki