Codziennie, od poniedziałku 23 listopada do niedzieli 29 listopada Politechnika Białostocka (PB) zaprasza poszukujących pracy i perspektyw zawodowych na warsztaty, prezentacje pracodawców z regionu i inspirujące wywiady na temat lokalnego rynku pracy. Targi Pracy organizuje Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami PB.

Straż Graniczna, Danwood, Ikea, Pronar– podczas Targów Pracy, które odbędą się w formule online, warunki i oferty pracy zaprezentuje kilkanaście firm. Ich przedstawiciele opowiedzą, jakich aktualnie szukają pracowników, jak w praktyce wygląda rekrutacja, czego można spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej i jakich błędów unikać, aplikując do danej firmy.

Jak przyznaje Mateusz Adaszczyk, kierownik Biura Karier i Współpracy z Absolwentami PB, w czasie pandemii do Biura trafia mniej ofert pracy dla studentów.

– To około trzydziestu procent mniej propozycji. Tym bardziej liczy się inicjatywa, podczas której pokażemy młodym ludziom możliwości zawodowe, ale także zainspirujemy ich do świadomego budowania swojej ścieżki kariery 

– mówi Mateusz Adaszczyk.

W ramach Targów Pracy można skorzystać z cyklu bezpłatnych szkoleń, m.in. z tworzenia CV w języku angielskim czy rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej i tworzenia biznesplanu.

– Lokalni eksperci opowiedzą o metodzie Design Thinking, nieoczywistych sposobach poszukiwania pracy czy pracy w środowisku programistów – wymienia Mateusz Adaszczyk, kierownik Biura Karier i Współpracy z Absolwentami PB. Formuła online daje duże możliwości i szeroką dostępność targów 

– podkreśla.

Harmonogram tegorocznych Targów Pracy Online Politechniki Białostockiej znajduje się na stronie: pb.edu.pl/biurokarier/targi-pracy.

źródło: Politechnika Białostocka

oprac. Paulina Dulewicz

| wrotapodlasia.pl