fot: oficjalna strona prezydenta RP

Rzecznik Prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że w środę Prezydent Andrzej Duda powoła Radę ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. 20-osobowa rada będzie zajmowała się doradzaniem głowie państwa w zakresie problemów rolnictwa i wsi. Zaznaczył, że rada będzie wzorowana na analogicznej radzie, która funkcjonowała za prezydentury Lecha Kaczyńskiego.

Błażej Spychalski podkreślił, że nie chce ujawniać, kto wejdzie w skład rady, dopóki Prezydent w środę nie wręczy listów z powołaniami osobom, które w niej zasiądą. – Mogę jedynie zdradzić, że w radzie będą zasiadali coroczni starostowie dożynek prezydenckich.

Zapytany, czy można się spodziewać inicjatyw legislacyjnych, które wypracuje prezydencka Rada ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich, zaznaczył, że „o tym oczywiście będzie decydował rada, jej członkowie i przewodniczący”.

Dziś (15.12.) Prezydent podpisał ustawę ws. pomocy branżowej dla firm – tzw. tarczę 6.0. To wsparcie dla przedsiębiorców dla firm z ok. 40 branż, które znalazły się w trudnej sytuacji w związku z COVID-19.

|Bart.

źródło: prezydent.pl