Obecnie powinna znajdować się na 6 pozycji, co oznaczałoby, iż prace niebawem tam się rozpoczną. Tak się jednak nie stanie, bo ulicy Arnikowej w planie nie ma.

Zauważył to na ubiegłotygodniowym posiedzeniu komisji rozwoju radny Marcin Kleczkowski.

zdjęcie ilustracyjne

Mam przed sobą plik z datą 16 kwietnia 2013 roku, w którym zapisano propozycje wszystkich radnych odnośnie budowy ulic. Znajduję tam ulicę Arnikową. Nie wiem, co państwo zrobiliście, kiedy w poprzedniej kadencji podejmowaliście uchwałę o realizacji kolejności tych dróg. Nie zrzucajcie teraz winy na urzędników, że nie wiadomo, jak to się stało.

Radny Tomasz Dobkowski tłumaczył, że wykreślenie ulicy z listy mogło być omyłkowe i wynikać ze złej komunikacji między radnymi a byłym burmistrzem.

Chciałbym, żeby sprawa zniknięcia tej ulicy z listy została wyjaśniona. Podpowiem, że była ona w realizacji. Dostała dofinansowanie, ale jej nie zrobiliśmy. Wtedy burmistrz Walulik, z tego co pamiętam, próbował prowadzić tę inwestycję. Wówczas głosowaliśmy również nowy harmonogram. Z racji tego, że byliśmy pewni, że zostanie ona zrealizowana nie została ona ujęta w nowym planie.

Co dalej z ulicą Arnikową, na razie nie wiadomo.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl