Drodzy Widowie, augustowski DKF „KINOCHŁON” i Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają 18 maja przed ekrany Państwa komputerów na spotkanie on-line.

Wieczór rozpoczniemy o 19:30 wideokonferencją, którą znajdą Państwo pod adresem: https://meet.google.com/qoe-urnf-pnn

Wysłuchamy wtedy prelekcji Macieja Białousa, programera Festiwalu Żubroffka, socjologa i wykładowcy na Uniwersytecie w Białymstoku. A potem zaprosimy Państwa na seans do bezpłatnego serwisu internetowego ninateka.pl

Filmową gwiazdą tego wieczoru będzie dokument Michała Sulimy „Stroiciel Himalajów”, za sprawą którego zajrzymy do londyńskiego warsztatu Desmonda Gentle na Camden Market. Trafia tam nauczycielka, zamierzająca przenieść się do świeżo upieczonego męża mieszkającego w 1000-letniej wiosce w stanie Zanskar. Kobietę bardzo smuci fakt, że lokalna szkoła, mieszcząca się w jednej z najbardziej odizolowanych osad na świcie, położonej na wysokości 4267 metrów nad poziomem morza, nie ma pianina. Na swoje 65. urodziny Desmond postanawia podjąć się trudnego wyzwania. Wyrusza w podróż z Londynu w głąb indyjskich Himalajów ze 100-letnim pianinem, transportowanym przez górskie przełęcze z pomocą jaków i kuców. Będziemy towarzyszyć mu w tej fascynującej, niecodziennej podróży.

Bezpośredni link do filmu: https://ninateka.pl/film/stroiciel-himalajow-piano-to-zanskar-michal-sulima

A po filmie – oczywiście dyskusja!

jak dołączyć do spotkania? – Nic prostszego!

W poniedziałek tuż przed 19:30 za pomocą przeglądarki internetowej Chrome wejść na stronę wideokonferencji podaną wyżej, następnie podać swoje imię i kliknąć „dołącz”. Jeżeli będziecie próbować łączyć się przez telefon lub tablet, wówczas urządzenie poprosi o instalację bezpłatnej i bezpiecznej aplikacji „Meet” (chyba, że już macie ją zainstalowaną). I to wszystko – po włączeniu mikrofonu i kamery już możemy rozmawiać, a jaki będzie przebieg wieczoru – opowiemy, gdy już się zobaczymy.

Będziemy na Was czekać i próbować się łączyć od 19:00, a spotkanie zaczniemy o 19:30.

Do zobaczenia!

DKF KINOCHŁON

APK