Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk podpisał porozumienie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki na realizację projektu „Lekkoatletyka dla każdego!”. Po raz kolejny, dzięki współpracy Miasta i PZLA, możliwe jest zaproponowanie najmłodszym mieszkańcom dodatkowych zajęć sportowych.

W ramach programu dzieciom młodszych klas szkoły podstawowej proponujemy lekkoatletyczne zajęcia ruchowe. Trenerzy współpracujący z najmłodszymi uczestnikami programu LDK! prowadzą zajęcia raz w tygodniu, w trakcie których dzieci w formie zabawy zaczynają swoją przygodę z lekką atletyką. Zarówno sprzęt, jak i proponowane ćwiczenia są dostosowane do wieku i możliwości motorycznych dziecka. Zasada zespołowości pozwala każdemu dziecku czerpać radość z zabawy, bez presji na indywidualne wyniki. Prowadzonym zajęciom często przyglądają się nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, dzięki czemu mają okazję inspirować się i korzystać z wiedzy trenerów o tym, jak przeprowadzić ciekawe zajęcia z wykorzystaniem sprzętu LDK! W ramach programu PZLA przekazuje taki sprzęt współpracującym szkołom.

Dziewczętom i chłopcom w wieku  starszym zapewniamy powszechny dostęp do systematycznych zajęć sportowych oraz udział w cyklu testów i zawodów lekkoatletycznych. Jest to również pierwszy etap selekcji i naboru najmłodszych zawodników oraz identyfikacji talentów. Zajęcia prowadzone są trzy razy w tygodniu i trwają półtorej godziny.

Dodatkowo poprzez pobudzenie działań ośrodków lekkoatletycznych w całej Polsce zwiększa się dostępność i podnosi się poziom profesjonalnego szkolenia lekkoatletów.

urzad.augustow.pl