Augustowscy policjanci w okresie noworocznym zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się 21-latek, który miał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy nieodpowiedzialni kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Niechlubnym rekordzistą, okazał się zatrzymany w miniony poniedziałek, tuż po godzinie 1.00, w rejonie ulicy Białostockiej, 21-latek, kierujący mazdą. Wstępne badanie alkomatem wykazało blisko 1,8 promila alkoholu w jego organizmie. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdem. Do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w Sylwestra, przed godziną 23.00, w rejonie ulicy Partyzantów. Policjanci z augustowskiej „drogówki”, zauważyli mężczyznę jadącego volkswagenem, którego zachowanie wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Podczas kontroli okazało się, że 57-latek jest nietrzeźwy. Wynik badania wskazał ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Następnego nietrzeźwego kierującego motorowerem, policjanci zatrzymali w Nowy Rok, około godziny 11.00, przy ulicy Turystycznej. Wstępne badanie alkomatem wykazało u 32-latka prawie promil alkoholu w jego organizmie. Teraz nieodpowiedzialnym zachowaniem kierujących zajmie się sąd.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i zachowanie zgodne z prawem !

augustow.policja.gov.pl