We wtorek, 25 lutego 2020 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Augustowie odbyła się kolejna uroczystość uhonorowania mieszkańców naszego miasta, którzy przeżyli w związku małżeńskim 50 lat. Tym razem bohaterami uroczystości były 3 pary Jubilatów.

Państwo Teresa i Ryszard Dziądziakowscy, Państwo Barbara i Andrzej Kaplukiewiczowie oraz Państwo Wacława i Zbigniew Rutkowscy zostali odznaczeni „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, które w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

W tym szczególnym dniu Jubilatom towarzyszyli ich najbliżsi. Na pytanie o receptę na długie udane wspólne życie Jubilaci zgodnie oświadczyli, że najważniejszy jest wzajemny szacunek, przyjaźń i miłość. Na tym nie koniec, niezbędne są także: tolerancja, wyrozumiałość, cierpliwość, wola dojścia do porozumienia i choć szczypta romantyzmu.

Burmistrz Augustowa życzył Jubilatom dużo zdrowia, i wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia. Podkreślił jednocześnie, że Jubilaci powinni być wzorem do naśladowania dla młodych małżonków. Spotkaniu towarzyszyła doniosła atmosfera. Oprócz życzeń, kwiatów i obecności bliskich, była lampka szampana i tradycyjnie Marsz Mendelsona.

Przy okazji tego jubileuszu przypominamy, iż do zgłoszenia inicjatywy przyznania „medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” do Wojewody Podlaskiego dla mieszkańców Augustowa uprawniony jest Burmistrz. Wobec powyższego w sprawie otrzymania Medali należy zgłaszać się do Urzędu Stanu Cywilnego w Augustowie ul. 3 Maja 49.

za: urzad.augustow.pl