ZMARŁ BYŁY TRENER SPARTY GRZEGORZ SZERSZENOWICZ

Autor / 1 rok temu / SPORT / Komentarze

W wieku 75 lat zmarł były trener m.in. Sparty Grzegorz Szerszenowicz – „Żubr”.

Jako szkoleniowiec prowadził w ekstraklasie jeszcze Zagłębie Lubin (1985/86-86/87) oraz Lecha Poznań (1987/88). Z drużyną Lecha w sezonie 1987/88 zdobył Puchar Polski.

Gdy rozeszła się smutna wieść o śmierci Grzegorza Szerszenowicza, niemal wszystkie kluby województwa podlaskiego na swoich profilach w mediach społecznościowych wyraziły ogromny smutek i żal z powodu odejścia wielkiej postaci podlaskiej piłki nożnej.

Popularny „Żubr” – bo tak mawiał o sobie Grzegorz – urodził się w sercu Puszczy Białowieskiej – w Białowieży, 15 stycznia 1945 roku. Po ukończeniu miejscowej podstawówki rozpoczął naukę w tamtejszym Technikum Leśnym, którą jednak przerwał w związku z przeprowadzką rodziny do Gołdapi. Studiował w stolicy – jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego oraz Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie.

Karierę piłkarską rozpoczął w Cresovii Gołdap w 1959. Następnie grał w AZS-AWF Warszawa, Broni Radom, Jagiellonii Białystok. Na boisku występował w roli bramkarza.

Grzegorz Szerszenowicz – po zakończeniu kariery zawodniczej – trenował niemal wszystkie kluby w regionie. Jedyne większe kluby, w których nie pracował popularny „Żubr”, to ŁKS Łomża i Ruch Wysokie Mazowieckie. W innych zaś pojawiał się nawet kilka razy. – To dla mnie jedna z najcenniejszych rzeczy, że kluby chcą mnie ponownie zatrudniać

Pracował w wielu klubach z regionu. Był wg. Mietka Sobolewskiego trzykrotnym trenerem Sparty Augustów. W 2000- 2002 roku był trenerem- menadżerem, a udało się go namówić do pracy w Sparcie wraz z Mieczysławem Sobolewskim. Ponownie był trenerem Sparty w sezonie 2005/6. Pracował jako trener Mazura Ełk, Włókniarza Białystok, Sokół Sokółka, Wigier Suwałki, MZKS Wasilków, Warmii Grajewo, Sparty Szepietowo, Tura Bielsk Podlaski i Olimpia Zambrów.

Był także trenerem tunezyjskiego CSS Sfax i amerykańskiego FC Lindenh.

Wyrazy najgłębszego współczucia dla rodziny i przyjaciół Grzegorza składają członkowie Zarządu Sparty zawodnicy – piłkarze, działacze    i trenerzy.

(I)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content