Od stycznia zastąpi na tym stanowisku odchodzącą na emeryturę Annę Dorotę Halicką, która placówką kierowała od 2008 roku.

zdjęcie: Marek Cichucki, fot. dramatyczny.pl

Urodzony w 1961 roku Suwałkach aktor w swojej karierze zagrał m.in. w „Spowiedzi dziecięcia wieku”, „Ogniem i Mieczem”, „Samowolce”, „Bożej Podszewce” oraz w serialach „Czas Honoru” i „Odwróceni”. Występował też na deskach Teatru Nowego w Łodzi oraz Teatru Dramatycznego w Białymstoku.

Marek Cichucki zaznacza, że zna miejsce, w którym wkrótce rozpocznie pracę.

W Raczkach bywałem wielokrotnie. Zarówno przy okazji swoich występów, jak i bytności na imprezach, koncertach, odczytach oraz spotkaniach z ludźmi kultury. Raczki zawsze zaznaczały się na mapie regionu. Rozwinęło się tam bardzo wiele inicjatyw i chciałbym je kontynuować.

Nowy dyrektor mówi, że pracę w ośrodku kultury traktuje jako wyzwanie.

To prężnie działająca placówka, a mieszkańcy są zadowoleni z tego jak pracuje. Angażują się w jej działalność i na każdym kroku dają odczuć, że jest im ona potrzebna. Jest więc z kim i dla kogo pracować. Są świadomi czego oczekują i otwarci na to, co ze strony ośrodka do nich płynie.

Marek Cichucki ma 12 miesięcy, aby sprawdzić się na stanowisku. Władze gminny powołały go bowiem na czas określony – do 31 grudnia 2022 roku.

| red: kap

autor: Marcin Kapuściński /radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki