Projekty uchwał wpłynęły już do przewodniczącej rady miejskiej.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Dwa przypadki – Tomasza Dobkowskiego i Rafała Harasima znane były wcześniej. Natomiast trzeci jest nowy. Dotyczy opozycyjnej radnej Izabeli Piaseckiej. Członkowie ugrupowania Nasze Miasto zarzucają jej, że firma, której jest pełnomocnikiem świadczyła usługi dla urzędu miejskiego oraz Centrum Sportu i Rekreacji.

Radna Piasecka uważa te zarzuty za próbę odwetu na Koalicji Obywatelskiej za wniosek dotyczący Tomasza Dobkowskiego z Naszego Miasta.

Nie jestem w zarządzie firmy, więc nie podlegam kwestiom, które oni podnoszą. Jestem pełnomocnikiem jedynie w bardzo wąskich zakresach, nie dotyczących zarządzania. To tylko i wyłącznie próba poderwania mojego autorytetu. Przygotowuję oświadczenie, które przedstawię na sesji. Z całą pewnością nie poddam się bez walki i sprawa będzie miała dalszy ciąg.

Przewodnicząca rady miejskiej Alicja Dobrowolska informuje, że przed głosowaniem radni dokładnie zapoznają się z każdym z przypadków.

Wpłynęły do mnie wnioski, więc wprowadziłam je do porządku obrad. Co będzie się działo dalej, zależy już od radnych. Zasięgniemy przy tym opinii prawnej.  Każdy będzie mógł się wypowiedzieć.  Radni, których dotyczy sprawa będą mieli szansę wyjaśnić nam zarzuty formułowane wobec nich.

Sprawą rada miejska zajmie się podczas czwartkowej (29.04) sesji.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki