AUGUSTÓW, OD 12. LUTEGO MOŻNA KORZYSTAĆ Z TRAS NARCIARSKICH

Autor / 8 miesięcy temu / AKTUALNOŚCI / Komentarze

Już od najbliższej soboty (12.02) w Augustowie korzystać będzie można nie tylko z wypożyczalni nart biegowych, ale też z profesjonalnie przygotowanych tras narciarskich w mieście oraz Puszczy Augustowskiej.

zdjęcie ilustracyjne UM w Augustowie

– Tegoroczna zima stwarza wprost bajeczne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego. Dlatego, kiedy tylko usłyszeliśmy zapowiedź zniesienia części ograniczeń związanych z epidemią, postanowiłem, że uruchamiamy sprzęt i ruszamy do pracy. Od kilku lat nie było warunków, teraz je mamy. Musimy z tego korzystać. Jestem przekonany, że z miejskiej propozycji skorzystamy nie tylko my – mieszkańcy, ale skusi ona również turystów, którzy już w ten weekend będą mogli korzystać z hoteli. 

– wyjaśnia Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

Krótsze miejskie trasy narciarskie funkcjonują już od kilku tygodni w pobliżu Bazy Sportów Wodnych oraz Plaży Miejskiej. Od soboty dostępne będą jednak wspaniałe szlaki w Puszczy Augustowskiej. 

– Cieszę się ze współpracy z Nadleśnictwem Augustów, które już wcześniej we własnym zakresie przygotowywało część tras. Teraz mogliśmy połączyć siły i ruszyć do lasu naszym ratrakiem i skuterem śnieżnym pod przewodnictwem i przy wsparciu leśników. 

– dodaje Burmistrz.

– Pracowaliśmy w terenie właściwie cały czwartek. Nasz sprzęt sprawdził się doskonale, choć często trzeba było mocno popracować nad utorowaniem drogi ratrakowi. Bezcenna była pomoc leśników, którzy znają las jak własną kieszeń. 

– wyjaśnia Dyrektor augustowskiego CSiR Paweł Głowacki.

Przygotowane w Puszczy trasy tworzą pętle o długości nawet kilkudziesięciu kilometrów. Przebiegają przez urokliwe tereny, zbliżają się do jezior i zapewniają kilka dogodnych miejsc startu i pozostawienia auta. Podróż zacząć można na drodze leśnej odchodzącej od szosy na Lipsk tuż za mostem na Kanale Bystrym na północ. Zaczynać można również na drodze leśnej odchodzącej od ścieżki rowerowej w kierunku Przewięzi na wysokości Silikatów. Innymi dogodnymi miejscami startu może być Studzieniczna oraz Sajenek. Na stronie Urzędu Miejskiego oraz w miejskich mediach społecznościowych już jutro udostępnione będą mapy wraz ze współrzędnymi GPS. W wypożyczalni nart w Bazie Sportów Wodnych, w Urzędzie Miejskim, Centrum Informacji Turystycznej oraz w augustowskich hotelach dostępne będą również ulotki z mapami szlaków.

– Czas na narty. Nasz sprzęt wystarczająco długo stał bezczynnie. Po pierwsze od kilku lat nie było prawdziwej zimy. Po drugie w tym roku ograniczała nas epidemia. Teraz chcemy wystartować na dobre i pokazać, że Augustów potrafi korzystać z zimy, a zima w Augustowie jest szczególnie piękna. Dlatego nie tylko wypożyczalnia nart i trasy, ale również akcja informacyjna i materiały promocyjne dla naszych hoteli, które również wreszcie mogą zacząć działać. 

– mówi Zastępca Burmistrza.

Wypożyczalnia nart biegowych będzie funkcjonowała od soboty w Bazie Sportów Wodnych nad rzeką Nettą (ulica Rybacka 30). W weekendy w godzinach 10 – 18, a w tygodniu 11 – 19. Godzina wynajęcia sprzętu to koszt 10zł (z możliwą 50% ulgą). Serdecznie zapraszamy do korzystania!

|UM w Augustowie

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content