Pozwoliłoby to również ominąć zakorkowane wąskie ulice oraz uniknąć problemów z parkowaniem.

fot. Iza Kosakowska

Uważam, że rowery miejskie są bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ ułatwia to osobom, które nie posiadają takiego środku transportu poruszanie się w ten sposób. Można go wynająć w jednym miejscu, a zostawić w innym. Jest to bardzo wygodna forma oraz jednocześnie tania. Wiadomo, że nowy rower dość dużo kosztuje, a tu mamy go za niską, a nawet bardzo niską cenę wynajmu w momencie, kiedy go potrzebujemy.

Jednak burmistrz Mirosław Karolczuk informuje, że na razie miasto takich planów nie ma.

Od tego roku w Augustowie mamy elektryczne hulajnogi. W mieście są również przedsiębiorcy, którzy prowadzą wypożyczalnie rowerów. Oczywiście, że rozważaliśmy takie rozwiązanie. Mamy już nawet dwie lub trzy oferty. Powstaje jednak pytanie, czy tej niszy nie wypełniają wystarczająco istniejące już punkty. Może warto pozwolić biznesowi na to, co robi najlepiej, a samorząd niech skupi się na innych działaniach. Na razie żadna decyzja jeszcze nie zapadła.

Przypomnijmy, że od początku wakacji rowerem miejskim można jeździć w Suwałkach. W województwie podlaskim możliwość taka jest jeszcze m.in. w Białymstoku.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki