Kończy się tam gruntowny remont.

fot. Karol Prymaka

Prace przy renowacji przedwojennej kamienicy zaczęły się na początku 2020 roku Według pierwszych deklaracji, miały potrwać rok, ale się przeciągnęły. Jak zapewnia burmistrz Mirosław Karolczuk, zostało już tylko uporządkowanie podwórza.

Obecnie kończy się układanie kostki brukowej na dziedzińcu. Chcemy zadbać o to, by to podwórze też wyglądało atrakcyjnie, by np. można było wypić tam kawę. Właścicieli sąsiednich budynków, które nie należą do urzędu miasta, namówiliśmy do tego, żeby uporządkowali swoje obiekty. Przy okazji na jednej z ościennych ścian udało się urządzić ekran do projekcji filmów. Chcielibyśmy, by to otoczenie było przyjazne i piękne.

Dom kultury jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zamontowano w nim windy. Znajduje się tam również sala teatralna ze 120-osobową widownią oraz studio nagrań.

Mamy bardzo dobrze wyposażone pracownie tematyczne. Co najmniej trzy z nich – sporych rozmiarów. Znajdują się one od strony Rynku Zygmunta Augusta i są w nich nawet cztery okna. W związku z tym, tam naprawdę jest bardzo jasno i przestronnie. Będzie można prowadzić sporo ciekawych zajęć. Remontując ten budynek, udało się nam także nieco zadbać o piwnicę.

Całkowity koszt remontu wyniósł prawie 7 mln zł. 4,7 mln pochodziły z zewnętrznego dofinansowania.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki