Pamiętacie projekt ,,Serce na mapie Augustowa’’, który został wybrany przez mieszkańców w Augustowskim Budżecie Obywatelskim? W Augustowie pojawiło się 8 nowych defibrylatorów zakupionych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Urządzenia AED mogą uratować życie osobom, u których nagle zatrzymało się krążenie. Realizację takiej inicjatywy trzeba wyróżnić w niecodzienny sposób! Dlatego 24 maja grupa ochotników z naszego miasta wzięła udział w ,,Augustowskiej Sztafecie po Zdrowie”. 

zdjęcia: Kajetan Kłoczko UM w Augustowie

Chcieliśmy w wyjątkowy sposób podkreślić wagę tej inicjatywy – z tej okazji zorganizowaliśmy Augustowską Sztafetę po Zdrowie. Podzieleni na kilka zespołów uczestnicy skorzystali z rowerów, rolek i oczywiście z siły własnych nóg. Ochotnicy przekazywali sobie symboliczne, zielone serce w miejscach, w których zamontowane są nowe defibrylatory. 

– Jesteśmy dziś tutaj, by zainaugurować piękny projekt, który wygrał w Augustowskim Budżecie Obywatelskim. Bezpieczeństwo i zdrowie augustowian są dla mnie najważniejsze i dlatego cieszę się, że dzięki ,,Sercu na mapie Augustowa” wzbogaciliśmy się o 8 nowych defibrylatorów. Dziękuję naszym wszystkim uczestnikom dzisiejszej sztafety za to, że wspólnie mogliśmy uhonorować tak wyjątkową akcję.

– powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk, otwierając wydarzenie. 

Przedstawicielki drużyny AED dziękują ochotnikom za udział w sztafecie.

Dziękuję, że jesteście dzisiaj z nami i wspólnie możemy świętować tak ważny dzień. Nie zapominamy o mieszkańcach naszego miasta, bez których projekt ,,Serce na mapie Augustowa” nie mógłby być zrealizowany. Naszym marzeniem jest, by na tysiąc mieszkańców przypadał 1 defibrylator. W Augustowie znajduje się ich już 11, dzięki czemu udzielenie pierwszej pomocy, w najważniejszych miejscach miasta, jest o wiele prostsze i skuteczniejsze.

Augustów wzbogacił się o 8 niezwykle ważnych punktów. Dzięki inicjatywie ,,Serce na mapie Augustowa” mieszkańcy i turyści odwiedzający nasze miasto mogą czuć się jeszcze bezpieczniej. Defibrylatory pojawiły się m.in. przy amfiteatrze, basenie, na Rynku Zygmunta Augusta czy bulwarach. AED to mały i prosty w obsłudze defibrylator, który może uratować życie osobie z nagłym zatrzymaniem krążenia. Jego użycie jest całkowicie bezpieczne dla poszkodowanego i osoby udzielającej pomocy, postępującej zgodnie z poleceniami głosowymi.

|*as| Urząd Miejski w Augustowe

_______________________________

Na temat tego wydarzenia pisaliśmy już na naszej stronie TUTAJ >>>