Wczoraj (11 lutego) opublikowane zostało Rozporządzenie Rady Ministrów, zgodnie z którym możliwe jest przywrócenie normalnej pracy basenów. Dzięki temu również w Augustowie pływalnia miejska będzie mogła wznowić funkcjonowanie.

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

 Długo czekaliśmy na ten dzień. Mam nadzieję, że regulacje zostaną utrzymane w mocy. Jak tylko opublikowano Rozporządzenie przekazałem Centrum Sportu i Rekreacji, aby rozpoczęto procedurę uruchomienia pływalni. Nasuwa się jedno słowo: nareszcie 

– informuje Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

Augustowski basen niedawno przechodził prace remontowe związane z wymianą uszkodzonych instalacji i innych zużytych elementów. Jest już jednak gotowy do uruchomienia.

 Rozpoczęliśmy procedurę uruchomienia pływalni. Najpierw napełnimy wodą niecki basenowe. To potrwa około 3 dni. Następnie ruszy uzdatnianie wody basenowej. Nastąpi korekta pH, koagulacja, filtracja, dezynfekcja i podgrzanie. Ten drugi etap to minimum 4 dni. Dalej czeka nas pobór próbek wody basenowej i użytkowej do badań laboratoryjnych. Dalej pozostanie czekać na przeprowadzenie badań oraz ich wyniki, co z reguły wymaga 14 dni. Dzięki temu, że już uruchamiamy procedurę, możemy śmiało mówić, że jeśli laboratoria nie zawiodą i nie pojawią się inne przeszkody, to wystartujemy w pierwszej połowie marca. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszam. Czekaliśmy na ten dzień 

– wyjaśnia Dyrektor CSiR w Augustowie Paweł Głowacki.

Na dni otwarcia miejskiej pływalni CSiR przygotuje specjalne atrakcje, w tym między innymi nowo zakupiony tor wodnych przeszkód.

| urzad.augustow.pl