Podczas obrad XXI sesji Rady Powiatu w Augustowie nastąpiło uroczyste wręczenie British American Tobacco Polska S.A.  medalu Zarządu Powiatu w Augustowie „Za zasługi dla Powiatu Augustowskiego”.  

W uzasadnieniu wskazano na dynamiczny rozwój firmy na rynku krajowym i zagranicznym oraz wkład w rozwój gospodarczy Powiatu Augustowskiego. Nagrodę w obecności Radnych Powiatu i zaproszonych gości wręczył starosta powiatu Jarosław Szlaszyński oraz wicestarosta Dariusz Szkiłądź.

W imieniu BAT nagrodę odebrali: Anton Eremin  – dyrektor naczelny fabryki BAT w Augustowie, Zbigniew Nitka – z-ca. dyr. fabryki ds. strategii operacyjnej, szkoleń i komunikacji oraz Krzysztof Andruszkiewicz – pełnomocnik BAT ds. kontaktów z partnerami społecznymi.

Podczas uroczystości starosta Jarosław Szlaszyński podkreślił, jak ważne dla rozwoju powiatu jest funkcjonowania fabryki oraz zaangażowanie BAT w wiele wspólnych inicjatyw społeczno- gospodarczych. Z kolei Anton Eremin dziękując za nagrodę powiedział:

„Jestem bardzo zadowolony i dumny z otrzymania nagrody w imieniu zespołu augustowskiej fabryki. Nagrody, która jest wyrazem uznania dla wkładu British American Tobacco Polska w rozwój regionu.

Chciałbym potwierdzić nasze zobowiązanie do zapewnienia naszym pracownikom w Augustowie, bezpiecznego i najwyższej klasy środowiska pracy, a także doskonałych możliwości rozwoju i kariery zawodowej. Chcemy i będziemy nadal przyciągać młode talenty z regionu, oferując możliwości sprawdzenia się w różnych rolach i sferach.

British American Tobacco Polska S.A chce również pozostać wiarygodnym partnerem władz lokalnych i nadal angażować się we wsparcie i rozwój lokalnej społeczności.”

|Red.