Dwa duety z pogranicza muzyki elektronicznej:

mazurski zespół Jeszcze 

Grafika: ECK

oraz

zyskujący coraz większą popularność zespół braci Zagrodnych – BLUSZCZ, to nasza propozycja na muzyczne zakończenie wakacji!

Grafika: ECK

Zapraszamy na koncert do Amfiteatru w Ełku 29 sierpnia 2021 r.

Start godz. 19:00.

Wstęp wolny

|Ełckie Centrum Kultury

Bluszcz to wrocławski duet elektroniczno-gitarowy tworzony przez dwóch braci Jarka i Romka Zagrodnych. Zespół porusza się w klimatach muzyki gitarowo-elektronicznej, czerpiąc z brzmień starej polskiej fali syntezatorowej lat 80′ z wyraźnymi wpływami post-punku. Zespół zadebiutował albumem „Junior” wydanym przez Brennnessel Records. Swój pierwszy koncert Bluszcz zagrał na OFF Festivalu w Katowicach. W kwietniu 2019 r. zespół wydał drugi album długogrający zatytułowany „W Naszych Domach” tym razem w całości nagrany w języku polskim. Zespół na swoim koncie ma występy na takich festiwalach Open’er czy Męskie Granie.
We wrześniu 2020 r. zespół powrócił z trzecim krążkiem zatytułowanym Kresz łączącym współczesność z brzmieniem klasycznych polskich piosenek lat ’80 i ’90.

Jeszcze – to mazurski duet obracający się w gatunkach synth i electro popu, dubu, deep tech – house’u i EDMu otulonego melancholijnym smutkiem. Przemyślane kompozycje wzbogacone wzruszającym wokalem tworzą niepowtarzalną atmosferę, która została doceniona zarówno przez publiczność jak i krytyków. W 2020 wydali płytę „Niesen”, z którą właśnie koncertują, dokładając do występu nieprezentowane wcześniej utwory oraz aranżacje.

W 2021 gościli na licznych festiwalach oraz klubowych występach i przymierzają się do wydania swojej kolejnej płyty