Masz ciekawy pomysł i chcesz, by Augustów był jeszcze piękniejszy? Już od 15 czerwca będziemy czekać na wasze zgłoszenia w Budżecie Obywatelskim. Razem zdecydujmy jak będzie wyglądał nasz Augustów. To prostsze niż myślisz! Dzięki ABO masz realną szansę na zrealizowanie własnych pomysłów. To Twój wkład w rozwój miasta!

Czym jest Augustowski Budżet Obywatelski?

To specjalnie wydzielona część budżetu Augustowa. Dzięki ABO nasi mieszkańcy mogą dzielić się swoimi pomysłami i bezpośrednio włączyć się w rozwój miasta. Zgłaszanie inicjatyw, promowanie ich wśród mieszkańców i wspólny wybór projektów daje możliwość decydowania o tym, jak będzie wyglądała nasza okolica. Z ABO masz realny wpływ na to, co jeszcze zbudujemy w Augustowie.

– Serdecznie zachęcam mieszkańców Augustowa do zgłaszania swoich projektów i głosowania w Augustowskim Budżecie Obywatelskim. Wasze pomysły są najważniejsze! Zależy mi na tym, żebyśmy razem budowali nasze miasto. Jestem dumny ze wszystkich, wspólnie zrealizowanych inicjatyw i mam pewność, że każda kolejna edycja ABO przyniesie dla miasta wiele dobrego.

– Burmistrz Mirosław Karolczuk zachęca mieszkańców do dołączenia do ABO.

Włącz się w rozwój naszego miasta

Mieszkańcy Augustowa mogą zdecydować, na co zostanie przeznaczone 500 tys zł z tegorocznej puli. Czego Twoim zdaniem brakuje w naszym mieście? Marzy Ci się nowy park, siłownia plenerowa, strefa relaksu? Dzięki Augustowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu masz wpływ na to, jak będzie wyglądać nasza okolica. To naprawdę proste!

Harmonogram ABO

Zbierz 15 podpisów od mieszkańców i złóż wniosek z podpisami między 15 czerwca, a 15 lipca 2021 r.

Poczekaj na zakończenie weryfikacji formalno-prawnej. Wyniki analizy zgłoszeń poznasz najpóźniej 16 września 2021 r.

Wybierz jeden projekt, który Twoim zdaniem zasługuje na realizację i zagłosuj! Wystarczy, że odwiedzisz stronę www.zmieniamy.augustow.pl lub oddasz swój głos osobiście, za pośrednictwem specjalnego formularza. Masz czas do 18 października 2021 r.

Wyniki głosowania poznamy do 29 października 2021 r.

Ty też możesz mieć wpływ na rozwój Augustowa. Działaj razem z nami!

Szczegółowe informacje znajdziesz na www.zmieniamy.augustow.pl lub pod numerem telefonu 87 643 80 65

*as) Urząd Miejski w Augustowie