Pozytywny początek sezonu

W ostatnich tygodniach wiosenne słońce zaglądało do Augustowa dość nieśmiało. Postanowiliśmy nieco je zachęcić i zorganizować wydarzenia, które na dobre przywołają ciepłe miesiące. W drugiej połowie maja, wraz z poluzowaniem obostrzeń, zorganizowaliśmy pierwsze Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Augustowa, Sztafetę po Zdrowie oraz turniej plażowej piłki siatkowej Augustów Plaża Cup.

zdjęcie: UM w Augustowie

Strzelectwo dla każdego

22 maja na strzelnicy w Klonownicy odbyły się pierwsze Augustowskie Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza. Frekwencja przerosła wszelkie oczekiwania – pojawiło się ponad 130 uczestników – zarówno zawodowców, jak i amatorów. Strzelania mógł spróbować́ każdy – i to za darmo, ponieważ Burmistrz postanowił wesprzeć organizatorów zawodów i sfinansować zakup amunicji na zawody. Wielu augustowian połknęło bakcyla i mocniej zainteresowało się tym sportem. Wydarzenie odbyło się wyjątkowej atmosferze, niezmąconej nawet majowym deszczem. 

Augustowska Sztafeta po Zdrowie

24 maja, w ramach inauguracji projektu “Serce na mapie Augustowa”, zorganizowaliśmy niecodzienny bieg. Siedem drużyn odwiedziło osiem punktów, przy których miasto zainstalowało defibrylatory AED. Przekazując sobie symboliczne, zielone serce, uczestnicy korzystali z rowerów, rolek oraz oczywiście z siły własnych nóg. W sztafecie wzięli udział seniorzy, strażacy, ratownicy, młodzież, a także nasi urzędnicy. Wszyscy udowodnili, że wspólnie mają największą moc. Nie zabrakło uśmiechów, zmęczenia i łez wzruszenia. Dzięki projektowi wybranemu w Augustowskim Budżecie Obywatelskim mieszkańcy oraz nasi goście mogą czuć się jeszcze bezpieczniej. 

Weekend dla fanów siatkówki

Ostatnie majowe dni upłynęły nam pod znakiem sportowych wrażeń. W ramach otwarcia Ośrodka Sportów Plażowych, wybranego w Augustowskim Budżecie Obywatelskim, mieszkańcy Augustowa i okolic, a także przyjezdni z wielu zakątków Polski mogli na żywo uczestniczyć w pierwszym takim wydarzeniu w naszym mieście. Podczas turnieju Augustów Plaża Cup zobaczyliśmy zawodowców w Eliminacjach do Mistrzostw Polski oraz rozgrywki drużyn amatorskich. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Czujemy, że Augustów Plaża CUP, to początek nowej, sportowej tradycji!

Niech się dzieje!

Wszyscy przez wiele miesięcy z utęsknieniem czekaliśmy na powrót czasu, w którym swobodnie będziemy mogli cieszyć się miejskimi atrakcjami. Burmistrz Mirosław Karolczuk wraz z augustowskimi organizacjami postanowił pokonać zmienną pogodę i jak najszybciej rozpocząć imprezowy sezon w Augustowie. Majowe wydarzenia pokazały, że w mieszkańcach naszego miasta drzemie wielka siła, dzięki której wspólnie, z przytupem możemy zapoczątkować tegoroczny wiosenno-letni czas. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

(*as) Urząd Miejski w Augustowie