Liczą na to władze miasta, które ogłosiły właśnie przetarg na wydzierżawienie dwóch pięter oraz zaplecza sportowego obiektu.

zdjęcie archiwalne augustow.org

Do niedawna mieścił się tam ośrodek kultury, wydział urzędu miejskiego oraz przedszkole. Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz podkreśla, że teraz znaczna część gmachu jest nieużywana.

– Znajduje się tam przychodnia i poradnia psychologiczna dla dzieci. Oprócz tego przygotowujemy całe skrzydło pod świetlicę środowiskową. Pozostaje nam jednak pierwsze i drugie piętro, sala gimnastyczna i boisko. Rzeczoznawca dokonał już wyceny i ogłosiliśmy przetarg na ten obiekt. 

Wiceburmistrz liczy, że wprowadzi się tam jedna z augustowskich szkół prywatnych.

– Mieścimy się w innych obiektach, a dzieci będzie jeszcze mniej niż obecnie. W tym budynku nie będzie już więc jednostki miejskiej. Jest on jednak przystosowany do tej funkcji.  Chcielibyśmy pójść za głosem radnych, którzy mówili, iż tam właśnie powinna być taka placówka prywatna i z tego powodu ogłosiliśmy przetarg na dzierżawę. W specyfikacji wyraźnie zaznaczono, że ma to być obiekt wykorzystany wyłącznie w celach oświatowych.

Ratusz planuje wydzierżawić budynek na 10 lat. Czynsz wyniesie niecałe 9 tysięcy miesięcznie.

| red: mik

autor: Marta Sołtys/radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalk