W BUDYNKU BYŁEGO GIMNAZJUM NR 2 W AUGUSTOWIE ROZPOCZĄŁ DZIAŁALNOŚĆ OŚRODEK TERAPII DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Autor / 2 tygodnie temu / Aktualności / Komentarze

Władze miasta zapewniają, że to kończy dyskusję na temat przeznaczenia byłej szkoły.

zdjęcie arch. www.augustow.org

Byłe gimnazjum służy od pewnego czasu jako lokal zastępczy dla urzędu miejskiego, domu kultury i przedszkola. To ostatnie już się stamtąd wyprowadziło, a za kilka miesięcy to samo zamierzają zrobić pozostałe instytucje.

Burmistrz Mirosław Karolczuk mówi, że miasto podjęło decyzję, co w tym budynku będzie się znajdowało. Działalność rozpoczął tam Ośrodek Terapii Psychologicznej i Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży.

– Od dawno bardzo chcieliśmy, żeby była należyta pomoc psychologiczna i psychiatryczna w Augustowie. Placówka oficjalnie zaczęła działalność od początku roku i dopiero się organizuje. Docelowo będzie jeszcze bardziej doposażona i będzie lepiej wyglądała. Planujemy tam mały remont, żeby podnieść standard tych pomieszczeń. Chcemy, żeby była to placówka o wysokim poziomie świadczonych usług.

Placówka będzie podlegała Szpitalowi Psychiatrycznemu w Suwałkach. W budynku swoją siedzibę znajdzie także filia suwalskiej Agencji Rozwoju Regionalnego „Ares”. Burmistrz dodaje, że część obiektu jest przygotowywana również pod potrzeby świetlicy środowiskowej „Ostoja”.

– Chcemy siedzibę tej świetlicy poważnie wyremontować. Planujemy uporać się z tym do wakacji, aby we wrześniu dzieciaki trafiły już do dużo lepszych warunków. Robimy teraz dokumentację projektową. Będzie tam kilka połączonych ze sobą pomieszczeń z wyjściem na zewnątrz. Chcielibyśmy, żeby ta placówka i nasi najmłodsi wreszcie mieli dla siebie takie miejsce.

Budynek po byłym gimnazjum ma również służyć jako lokal zastępczy dla trzech przedszkoli oraz Szkoły Podstawowej nr 6 na czas ich remontów.

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *