Właśnie rozpoczęły się konsultacje w tej sprawie.

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

Jak mówi starosta Jarosław Szlaszyński, chodzi o leczenie obu grup pacjentów.

Trwają analizy prowadzone przez środowisko medyczne naszego szpitala, czyli przez dyrekcję i ordynatorów. To od nich zależy, czy udałoby się przekształcić placówkę w hybrydową i bezpiecznie przyjmować oraz leczyć u nas pacjentów.

W połowie października wojewoda podlaski przekształcił szpital w placówkę jednoimienną. Jednak przez cały czas funkcjonowała opieka świąteczna i nocna, czynne były również poradnie specjalistyczne.  

W szpitalu znajduje się 151 miejsc przygotowanych dla chorych na Covid -19. Jak zapewnia starosta, potrzeba ich obecnie zdecydowanie mniej.

To nie zależy od decyzji administracyjnych, tylko od tego, czy liczba chorych na Covid – 19 będzie na to pozwalała i czy uda się to uruchomić pod względem organizacyjnym oraz medycznym. Obecnie liczba osób zakażonych koronawirusem w szpitalu waha się między 60 a 70, stąd powstało to pytanie, czy nie dałoby się pozostałych miejsc wykorzystywać do leczenia innych chorób.

Jakie oddziały zostałyby uruchomione, jeszcze nie wiadomo. Decyzja o przekształceniu szpitala w placówkę hybrydową powinna zapaść w tym miesiącu.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl