W piątek ,24 września 2021 r. odbyło się oficjalne otwarcie ścieżki dydaktycznej z infrastrukturą rekreacyjno-edukacyjną „DĄBEK DZIEDZICTWO PRZYRODNICZE AUGUSTOWA” wykonanej w ramach umowy pomiędzy Nadleśnictwem Augustów, a samorządem Województwa Podlaskiego i dofinansowanej z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020. 

fot. augustow.org

Całkowity koszt projektu to kwota 162 538,02 zł. Dofinansowanie wyniosło 119 700,00 zł, a wkład finansowy Nadleśnictwa Augustów, to 42 838,02 zł.

W części oficjalnej uroczystości, Nadleśniczy Nadleśnictwa Augustów Wojciech Szostak przedstawił zgromadzonym działania edukacyjno-rekreacyjne swojego Nadleśnictwa. Po jego wystąpieniu głos zabrał obecny na uroczystości Poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński. Później zostaliśmy zaproszeni na pierwszy spacer po nowej trasie rekreacyjno – edukacyjnej. Trasa wiodła spod budynku Nadleśnictwa w kierunku plaży Dąbek i przywiodła nas ponownie do punktu naszego wyjścia, gdzie odbyła się ostatnia z zaplanowanych części wydarzenia, czyli wspólny piknik z okazji otwarcia ścieżki.

Długość trasy wynosi ok. 2 km. Wzdłuż ścieżki zainstalowane zostały elementy podstawowe do ćwiczeń fizycznych, wyposażenie parkingowe – stół okrągły i ławka okrągła, kosz na segregację odpadów, wiata, drabinka ukośna, drabinka linowa, ławeczka do brzuszków. Spacer tą ścieżka, to nie tylko wspaniała forma relaksu, to również okazja do poznania walorów przyrodniczych terenu leśnego nad jeziorem Białym. Tablice edukacyjne zamontowane przy ścieżce doskonale uzupełniają naszą wiedzę na ten temat.

W materiale filmowym zawarliśmy początek spotkania z przywitaniem zaproszonych gości, fragment wystąpienia nadleśniczego Wojciecha Szostaka oraz posła Jarosława Zielińskiego.

|Bart. / augustow.org