O sporych utrudnieniach w polskim internecie spowodowanych pożarem serwerowni firmy OVH informuje dziś portal money.pl. W informacji na ten temat czytamy:

zdjęcie Twitter

W nocy z wtorku na środę w Strasburgu spłonęła serwerownia firmy OVH. Problem w tym, że z jej usług korzystało wiele serwisów działających w Polsce. Utrudnienia czekają chociażby tych, którzy handlują na Allegro.

O awarii serwerowni od rana pisze polski i światowy Internet. W pożarze w Strasburgu doszło do sporych zniszczeń, o których poinformował twórca OVH Octave Klaba na Twitterze.

Octave Klaba zaapelował również do wszystkich swoich klientów o wdrażanie awaryjnych planów odzyskiwania danych w przypadku katastrofy. A z taką mamy najwidoczniej do czynienia, choć – jak dodał twórca OVH – w pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał.

Problem dotknie też polskich użytkowników, bo wiele rodzimych serwisów współpracowało z OVH.

Najbardziej uciążliwym dla polskich internautów problemem może być awaria serwisu BaseLinker. To narzędzie, które wykorzystywane jest przez wielu sprzedawców i serwisów e-commerce na przykład do obsługi zamówień internetowych.

źródło: https://www.money.pl/gospodarka

|Bart.