Dwoma koncertami muzycznymi uczciła Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości.

fot. PSM w Augustowie

Pierwszy koncert odbył się w przeddzień tej najważniejszej dla wielu Polaków daty, tj. 10 listopada w Sali koncertowej PSM w Augustowie. Przed publicznością wystąpili uczniowie PSM oraz ich dwóch nauczycieli: p. Krzysztof Drzemicki (klarnet) i Grzegorz Sobczak (fortepian).

Koncert przygotował p. Emil Kulbacki. Przygotowanie scenografii powierzono dla p. Lidii Alicji Karpińskiej, a kotyliony w biało-czerwonych barwach dla uczestników i gości wykonali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego. Kwiaty uzupełniające całość wystroju Sali koncertowej w tym dniu wykonała absolwentka PSM w Augustowie, Marta Mosiewicz.

Podczas koncertu wystąpili:

 1. Chór szkolny i Orkiestra (nauczyciel- Emil Kulbacki, fort. Grzegorz Sobczak),
 2. Mikołaj Michniewicz (fortepian),
 3. Gabriela Malinowska (fortepian),
 4. Dominika Gleba (wiolonczela),
 5. p. Krzysztof Drzemicki (klarnet),
 6. Grzegorz Sobczak (fortepian).

Drugi koncert, w dniu 11 listopada, odbył się w Sanatorium Uzdrowiskowym Augustów. Współpraca PSM w Augustowie z Sanatorium Augustów ma już wieloletnią tradycję. Koncerty zainicjowane i prowadzone w tym miejscu przez nauczycielkę Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie, p Bożennę Szumską Niewiadomską cieszą się dużym zainteresowaniem kuracjuszy i Augustowian. Część młodych muzyków właśnie tutaj miała swój pierwszy kontakt z szerszą publicznością.

fot. PSM w Augustowie

Tym razem do udziału w koncercie zaproszeni zostali:

 1. Aleksandra Huculak,
 2. Witold Huculak,
 3. Aleksandra Gołaszewska,
 4. Mikołaj Michniewicz,
 5. Dominika Gleba,
 6. Aleksandra Orłowska, która czytała wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Wśród wykonawców swoich reprezentantów miała również Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku. Podobnie jak podczas pierwszego koncertu z tej okazji w PSM i w tym koncercie można było usłyszeć grę panów Krzysztofa Drzemickiego i Grzegorza Sobczaka, nauczycieli z augustowskiej PSM.

(i)