Gładkie asfaltowe jezdnie, szerokie chodniki, nowoczesne oświetlenie LEDowe oraz bezpieczne przejścia dla pieszych –  tak lada moment będą wyglądały kolejne ulice na osiedlu Borki. Właśnie dobiega końca budowa kilku tutejszych dróg. To kolejna, po osiedlu Lipowiec, część naszego miasta, która dzięki realizowanemu programowi budowy miejskich ulic, kompletnie odmieniła swój wygląd. Przebudowa ulic na osiedlu Borki to pakiet długo wyczekiwanych inwestycji, które poprawią komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców.

fot. UM w Augustowie

Czas na Borki

Program modernizacji miejskich dróg nie zwalnia. Jeszcze we wrześniu oficjalnie otwieraliśmy nowowybudowane ulice na Lipowcu, a już wkrótce zakończy się budowa kolejnych – tym razem na dzielnicy Borki. Lada dzień mieszkańcy zyskają komfortowy dojazd do swoich domów, będą mogli spacerować równymi chodnikami, które oświetlą nowoczesne i energooszczędne latarnie LED.

Niespotykane dotąd tempo rozwoju miejskiej infrastruktury jest możliwe dzięki skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych przez Urząd Miejski w Augustowie. Na remont ulic: Śliwkowej, Derak, Morelowej, Czereśniowej i Jagodowej w dzielnicy Borki udało się nam pozyskać aż 3 miliony złotych dofinansowania.

Po otrzymaniu środków w sierpniu ubiegłego roku, natychmiast wystąpiliśmy o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, ogłosiliśmy przetarg, wyłoniliśmy wykonawcę i w rezultacie mieszkańcy tego osiedla już lada moment dojadą do swoich domów kompletnie nowymi ulicami.

Długo wyczekiwana inwestycja

– Bardzo się cieszę, że właśnie kończymy budowę kolejnych ulic w naszym mieście. Jak widać program budowy ulic działa bardzo sprawnie. Po zadbaniu o Lipowiec, czas na prace w pięknej dzielnicy Borki. To długo wyczekiwana inwestycja w tej części miasta. Niektórzy mieszkańcy czekali na ulice pod swoimi domami ponad 20 lat. Od teraz dojazd do domów będzie bezpieczny i wygodny, a wizerunek dzielnicy Borki całkowicie się odmieni. – mówi Burmistrz Mirosław Karolczuk

  – Dziś odwiedziliśmy plac budowy i widzimy, że prace są już na ukończeniu. Jestem przekonany, że już niedługo będziemy mogli spotkać się z mieszkańcami w tym samym miejscu z okazji zakończenia budowy i oficjalnego oddania ulic do użytku. – zapowiada Burmistrz.

Nowa jakość życia dla mieszkańców. Wkrótce otwarcie

Dotychczas ulice Śliwkowa, Derak, Morelowa, Jagodowa i Czereśniowa znajdowały się w fatalnym stanie. Drogi posiadały nieutwardzoną, żwirową nawierzchnię. Jakiekolwiek opady wiązały się z powstawaniem kałuż i wszechobecnym błotem. Komfort życia mieszkańców na osiedlu Borki niezwykle się poprawi.

Polepszy się też bezpieczeństwo po zmroku. Wzdłuż ulic powstało nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED, a skrzyżowania zostały wyniesione ponad jezdnię, co poprawi bezpieczeństwo przechodniów. Finał inwestycji jeszcze w tym roku.

| urzad.augustow.pl/