Trwa remont budynku po byłym Gimnazjum nr 2 przy ul. Nowomiejskiej. W kompletnie przebudowanym skrzydle obiektu znajdzie się nowa siedziba świetlicy „Nasza Ostoja”. Teraz placówka będzie dysponowała dużo lepszymi warunkami. W budynku znajdą się oddzielne sale do odrabiania lekcji, do zabaw, a także większe szatnie, toalety oraz jadalnia z aneksem kuchennym.

fot. UM w Augustowie

Koniec tułaczki. Teraz będzie nowocześnie

Świetlica wielokrotnie zmieniała swoją siedzibę. Przebudowane skrzydło budynku po dawnym gimnazjum przy Nowomiejskiej będzie ostateczną lokalizacją placówki. Obiekt nareszcie będzie dostosowany do potrzeb dzieci.

– Świetlica Ostoja nareszcie będzie dysponowała godnymi warunkami do organizacji czasu wolnego dla swoich wychowanków. To właśnie w tym miejscu dzieciaki otrzymają pomoc w odrabianiu lekcji oraz rozwiną swoje zainteresowania. Będzie przestronniej i wygodniej. Ogromne podziękowania kieruję w stronę Pani Radnej Magdaleny Śleszyńskiej, która zabiegała i dbała o to, by dzieci nareszcie miały odpowiednie miejsce do działania. Pani Radna wnioskowała o realizację tej inwestycji już w poprzedniej kadencji, niestety nie zyskując przychylności ówczesnego Kierownika Wydziału Edukacji – Pana Dariusza Szkiłądzia. Cieszę się, że sprawa jest już załatwiona i lada moment dzieci będą mogły korzystać z nowej świetlicy – powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk

Odpowiedź na realne potrzeby

W wyremontowanym obiekcie znajdzie się oddzielna sala do odrabiania lekcji i zabaw, większe szatnie i łazienki oraz jadalnia z aneksem kuchennym. Zaplanowano również specjalny pokój dla psychologa.

– Ta inwestycja to odpowiedź na realne potrzeby. Prośby o powiększenie świetlicy usłyszeliśmy od naszych mieszkańców i dlatego, kiedy tylko znaleźliśmy odpowiednie miejsce, zdecydowaliśmy się zaadaptować je na ten cel – dodał Burmistrz Mirosław Karolczuk

Dotychczas budynek po zlikwidowanym Gimnazjum nr 2 służył jako lokal zastępczy dla remontowanych obiektów miejskich: Domu Kultury, Przedszkola nr 2 i jednego z wydziałów Urzędu Miejskiego. Obecnie w budynku działa Poradnia Psychologiczno-psychoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży.

|http://urzad.augustow.pl/