Sobota, 16.10.2021 r., to data, kiedy w Ełckim Centrum Kultury odbył się skierowany do najmłodszych „Dzień Impro w Ruchu”, będący zwieńczeniem dwuletniego międzynarodowego projektu „Młody teatr w ruchu”.

Na scenie ECK wystąpił szereg młodych improwizatorów głównie z Ełku i Węgorzewa. Augustów reprezentowała grupa działająca przy Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej.

Pod okiem organizatorów i koordynatorów projektu: aktorki teatru improwizacyjnego Katarzyny Michalskiej, aktora filmowego i teatralnego Grzegorza Sierzputowskiego, trenerów- Anny Sochackiej oraz Wiktora Malinowskiego instruktorzy i nauczyciele zaprezentowali zgromadzonej publiczności umiejętności swoich podopiecznych.

Z Augustowa przybyła prowadzona przez Konrada Milanowskiego ośmioosobowa ekipa młodych improwizatorów w składzie: Bartosz Bujnowski, Basia Grynasz, Tomek Kadaj, Zosia Kuczyńska, Hania Piłasiewicz, Lidia Tuszkowski, Bartosz Wasilewski, Kinga Zujko.

Uczestnicy mieli okazję sprawdzić się w zestawie przygotowanych przez siebie zabaw i ćwiczeń z kategorii „Impro” zamykających się w ramach programu „Young theatre on the move”.

Oprócz występów najmłodszych w scenkach odgrywanych z organizatorami wzięli udział także opiekunowie, a spotkanie zakończyło się stworzeniem na scenie organicznej maszyny, w której każdy z występujących pełnił funkcję określonego „trybika”.

Dzieciaki wróciły do domów bogatsze o nowe doświadczenia i gotowe, by nadal zgłębiać tajniki „impro”, bo, chociaż spotkanie w Ełku już się zakończyło, zajęcia w Osiedlowym Domu Kultury w Augustowie trwają nadal.

zdjęcia: ODK SM w Augustowie

| ODK SM w Augustowie