Dziś, podczas obrad Sesji Rady Miejskiej, Burmistrz Mirosław Karolczuk ogłosił swoją decyzję dotyczącą zmiany na stanowisku Skarbnika Miasta. Pełniącego dotychczas tę funkcję Sławomira Sieczkowskiego Burmistrz Mirosław Karolczuk powoła na swojego drugiego Zastępcę. Na stanowisko Skarbnika awansował Radosław Czerwiński, który od 14 lat sprawował funkcję Kierownika Wydziału Finansowego.  

zdjęcie: drugi zastępca burmistrza Augustowa Sławomir Sieczkowski (z lewej), fot. UM w Augustowie
zdjęcie: Radosław Czerwiński, dotychczasowy Kierownik Wydziału Finansowego UM w Augustowie awansował na stanowisko Skarbnika (z lewej), fot. UM w Augustowie

Nowe zadania 

Zmiany organizacyjne na wysokich stanowiskach to część zaplanowanej restrukturyzacji wydziałów Urzędu Miejskiego. Funkcja drugiego Zastępcy Burmistrza pozwoli sprawniej zarządzać pracą magistratu.

Bardzo wysoko oceniam dotychczasową współpracę z Panem Sławomirem Sieczkowskim. Mam do niego zaufanie oraz wielokrotnie przekonałem się o jego szerokich kompetencje i doświadczeniu. Dlatego postanowiłem powierzyć mu nową misję i nowe zadania, które będzie realizował jako mój drugi Zastępca. Jednocześnie zawnioskowałem do Rady Miejskiej o powołanie Pana Radosława Czerwińskiego na funkcję Skarbnika Miasta. Pan Radosław od 24 lat jest pracownikiem miejskich instytucji, doskonale zna miejskie finanse, współtworzył miejskie budżety, odpowiadał za ich realizację i z sukcesem, od 14 lat, zarządzał największym wydziałem Urzędu Miejskiego. – powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk. 

Bogate doświadczenie i ważne poparcie

Rada Miejska poparła rozwiązanie zaproponowane przez Burmistrza Mirosława Karolczuka. Na funkcję Skarbnika w miejsce Sławomira Sieczkowskiego został powołany Radosław Czerwiński, który do tej pory był jego najbliższym współpracownikiem. Dotychczasowy Skarbnik rozpoczął pracę w Urzędzie Miejskim w Augustowie w 2015 roku. Wcześniej kierował Wydziałem Finansowym w suwalskim magistracie oraz był głównym księgowym w Sądzie Okręgowym w Suwałkach. To właśnie Sławomir Sieczkowski jest twórcą augustowskiego budżetu zadaniowego. Burmistrz zdecydował o powierzeniu mu od 1 października funkcji swego drugiego zastępcy.

To bardzo dobra decyzja. Przed Augustowem nowe wyzwania i ambitne plany. Wkraczamy na ścieżkę nieco innego modelu finansowania samorządów. Musimy zrobić wszystko, aby miasto zyskało. Wymaga to pewnej reorganizacji pracy. Na koniec liczy się skuteczność, więc cieszę się, że Pan Burmistrz wzmacnia nasz zespół i ambitnie podchodzi do kolejnych wyzwań. Sławomir Sieczkowski to doświadczony finansista, który dał się poznać jako skuteczny skarbnik i jest to doskonała rekomendacja na funkcję Zastępcy Burmistrza. Z kolei Pan Radosław Czerwiński od lat kierował Wydziałem Finansów, więc troska nad budżetem trafia w dobre ręce. – powiedział Filip Chodkiewicz – Zastępca Burmistrza Miasta Augustowa.

| urzad.augustow.pl/