Laureatów najważniejszej nagrody gospodarczej województwa podlaskiego poznamy w czwartek, 16 grudnia. Nagrody zostaną wręczone w Operze i Filharmonii Podlaskiej, a przebieg uroczystości będzie można śledzić w Internecie, także na naszej stronie. Początek transmisji o godz. 12.

W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 177 kandydatów w dziewięciu kategoriach. To Produkt użytkowy, Produkt spożywczy, Inwestycja, Odkrycie, Wydarzenie, Kultura, Społeczeństwo, Biznes, Projekt 4.0. Kapituła konkursu nominowała w każdej z nich po trzech kandydatów do nagrody – z tej grupy wybrano zwycięzców i to do nich powędruje statuetka Podlaskiej Marki.

Podczas uroczystości zostanie też wręczona nagroda przyznana w ramach Podlaskiej Marki Konsumentów. Poznamy również tegorocznego Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego i Ambasadora Podlaskiej Gospodarki.

Już po raz drugi widownię gali finałowej Podlaskiej Marki będą tworzyć widzowie przed ekranami komputerów. Poza portalem WrotaPodlasia, wydarzenie będzie transmitowane na stronie Podlaskiej Marki (www.podlaskamarka.pl) i w serwisie Facebook na profilu Województwo Podlaskie.

Podlaska Marka to konkurs organizowany nieprzerwanie od 2004 r. przez Marszałka Województwa Podlaskiego. W ciągu kilkunastu lat o nagrodę rywalizowało łącznie kilkaset produktów, które do dzisiaj, dzięki obecności na rynku i swojej doskonałej jakości, przyczyniają się do promocji Podlaskiego w kraju i poza granicami Polski. Wśród laureatów znajdują się zarówno produkty dużych podlaskich przedsiębiorstw, takich jak np.: Mlekovita, Mlekpol, Pronar, ale również drobnych producentów, kultywujących tradycje dziedzictwa kulturowego regionu.

Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka

|www.wrotapodlasia.pl/