Choć wciąż przeważają osoby przyjmujące trzecią dawkę, to pojawia się coraz więcej chętnych na pierwszą.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Mówi Agnieszka Wysk – koordynatorka punktu znajdującego się w hospicjum.

Zaczynaliśmy od dziennego zużycia tylko 1 fiolki, czyli obsłużenia 6 osób. Teraz przychodzi do nas nawet 50. To są ci, którzy zmienili zdanie i chcą zaszczepić się pierwszą dawką. Ale najwięcej chętnych jest na trzecią. Nasz punkt działa tylko raz w tygodniu, czyli w środę w godzinach od 8 do 16.

Z kolei koordynator punktu szczepień w augustowskim szpitalu Edyta Rożyńska mówi, że już w tym tygodniu na szczepienie zapisało się bardzo dużo dzieci powyżej piątego roku życia. A akcja zacznie się w poniedziałek (20.12).

Zainteresowanie szczepieniem dzieci jest u nas bardzo duże. Tylko wczoraj wystawiliśmy 100 slotów zewnętrznych na zapisy najmłodszych i one w ciągu pół godziny rozeszły nam się prawie do zera. Dodatkowo sporo podawanych jest trzecich dawek szczepionek. Natomiast nie ma już tak wielu chętnych na pierwszą. Średnio dziennie szczepimy powyżej 120 osób.

W powiecie augustowskim najwięcej zaszczepionych osób jest w gminie Płaska. To ponad 46% wszystkich mieszkańców. Natomiast najmniej zaszczepiło się w gminie Augustów – tylko 34%.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki