W niedzielę, 15 sierpnia 2021 r w Augustowie odbyła się IX Edycja Biegu Tropem Wilczym. Tradycyjnie uczestnicy mieli do wyboru bieg na dwóch dystansach: 1963 i 5000 m.

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

W tym roku bieg rozgrywano na nowej trasie. W poprzednich latach trasa wiodła po ścieżkach pieszo rowerowych wokół Amfiteatru miejskiego nad jeziorem Necko. Tegoroczna, po drogach leśnych nad jeziorem Białe. Która lokalizacja bardziej przydała uczestnikom, trudno powiedzieć. Obie lokalizacje miały swoich zwolenników. Gdybyśmy brali pod uwagę uwarunkowania przyrodnicze, to z pewnością ta nad jez. Białe wygrywa. Plus po stronie tej nad Neckiem ze względu na warunki techniczne. Biegacze nie napotykają tam takiego zróżnicowania topografii terenu i korzeni na trasie. Pogoda dopisała, a nadmiar słońca niwelowały rosnące przy trasie piękne augustowskie sosny 😊 Cale wydarzenia przebiegło w duchu wspólnej, często rodzinnej zabawy i sportowej rywalizacji.

Cieszy – co podkreślali wielokrotnie uczestnicy i organizatorzy – że udało się zorganizować zaległy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ze względu na sytuację epidemiczną niemożliwe było to 1 marca w dniu Ich święta. Ostateczna data biegu również wniosła symboliczny wydźwięk i klimat panujący w trakcie całego wydarzenia. Biegano 15 sierpnia, w dniu święta Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzonego na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Wyniki IX Biegu Tropem Wilczym

Dystans 1963 m

Kobiety

1. Matuszczyk Łucja

2. Wysocka Milena

3. Grochowska Aleksandra, Rymarczyk Emilia

Mężczyźni

1. Jasiński Kacper

2. Czyżewski Jakub

3. Borkowski Stanisław

Dystans 5 km

Kobiety

1. Sak Aleksandra

2. Chełmińska Katarzyna

3. Lewicka Magdalena

Mężczyźni

1. Walendynkiewicz Tadeusz

2. Drażba Łukasz

3. Sokołowski Rafał

Naszą obszerną fotorelację z biegu zamieściliśmy po jego zakończeniu na naszym profilu facebookowym TUTAJ >>> https://www.facebook.com/media/set?vanity=augustow.org&set=a.4369236259809286

Pod tekstem dołączamy dodatkowo zdjęcia naszego reportera Wojtka Piotrowicza i Janusza Szczepańskiego Fotografia.

|Bart.

fot. Wojciech Piotrowicz / augustow.org

fot. Janusz Szczepański Fotografia